Miran Pavlin je bil znova najbolj nevaren igralec Kopra, a tokrat ni zadel. Foto: MMC RTV SLO
Dalibor Volaš
Dalibor Volaš počasi prihaja v pravo formo. Zadel je že v sredo proti Rudarju. Foto: MMC RTV SLO
Koprčani prvič letos brez zadetka

Koprčani so bili večji del srečanja na Bonifiki, predvsem v drugem polčasu, bolj nevarni, a niso znali spraviti žoge v gol. Zadetka niso dosegli prvič v letošnji sezoni. Ptujčani se še s tretjega gostovanja zapored vračajo brez poraza (Hit Gorica 1:2, Maribor 2:2).
V 60. minuti bi lahko gostitelje povedel v vodstvo Amir Karič po podaji Mirana Pavlina, šest minut pozneje pa sta bila iz bližine blizu zadetka Pavlin in Nebojša Kovačevič. Zadnjo priložnost na tekmi je imel po podaji Mitje Brulca Pavlin, a je po njegovem strelu z glavo žoga zletela le v zunanji del mreže.

Napaka Mujčinoviča
Tako kot Koper tudi Celje ni znalo kronati terenske premoči na igrišču in se je moralo proti Lendavčanom zadovoljiti s točko. Neizkoriščene priložnosti Aleša Kačičnika in Darija Biščana je v 45. minuti kaznoval Emil Miljković. Dvakratni strelec s sredine tekme proti Rudarju (5:2) je izkoristil veliko napako vratarja Amela Mujčinoviča, ki je brez potrebe stekel iz vrat in žogo poslal prek njega v mrežo.

Volaš zadel z glavo
V 50. minuti je izenačil Anej Lovrečič s pravo bombo z 20 metrov po podaji Slaviše Dvorančiča. Ta se je v 76. minuti še sam vpisal med strelce s svojim petim zadetkom v tej sezoni. Lendavsko mrežo je zatresel z osmih metrov po zmedi v gostujoči obrambi in napaki Amela Mujakoviča. Gostitelji so se po vodstvu z 2:1 povlekli nekoliko nazaj in bili kaznovani v 83. minuti, ko je končni izid z glavo postavil Dalibor Volaš po podaji Stjepana Cabana z desne strani. V 89. minuti je imel izjemno priložnost za domačo zmago Roman Bezjak, vendar je Tomaž Murko žogo z zadnjimi močmi izbil prek vrat.

Celjani so tretjič zapored igrali doma in na treh tekmah osvojili le eno točko. V prejšnjih dveh krogih so klonili proti Domžalam (2:3) in Kopru (0:1).
Prenos srečanja med Mariborom in Rudarjem si boste lahko jutri ob 18.00 ogledali tudi na TV Slovenija 2 in na tej spletni strani.