Diego Costa je najboljši strelec Premier lige s 17 zadetki. Foto: EPA
Oscar, Diego Costa in Cesc Fabregas
Oscar, Diego Costa in Cesc Fabregas so bili neustavljivi za obrambo Swanseaja. Foto: EPA
Marouane Fellaini
Marouane Fellaini je vstopil v drugem polčasu in poskrbel za vodstvo rdečih vragov. Foto: EPA

Popoln šok se je na stadionu Liberty zgodil že v 48. sekundi, ko je Gylfi Sigurdsson izgubil žogo na svoji polovici, Oscar je krenil proti kazenskemu prostoru in z močnim strelom z 20 metrov zatresel mrežo. V 2. minuti bi Sigurdsson lahko že popravil napako, njegov strel pa je oplazil vratnico.

V 20. minuti je po kombinaciji Williana in Oscarja žoga prišla do Cesca Fabregasa. Najboljši podajalec angleškega prvenstva je sijajno zaposlil Diega Costo, ki je z desnico zatresel levi spodnji kot. Modri so leteli po zelenici, Willian je po pol ure stresel vratnico.
V 34. minuti je veliko zmedo v obrambi gostiteljev znova unovčil Diego Costa, ki je bil natančen z leve strani kazenskega prostora. Dve minuti zatem je španski napadalec lepo zaposlil Oscarja, ki je z desnico poslal žogo pod prečko za neverjetnih 0:4. Še pred odmorom je Diego Costa znova premešal obrambo gostiteljev in našel Williana, ki je zadel prečko.

Najvišja zmaga pod vodstvom Mourinha v angleškem prvenstvu
Končni izid je postavil Andre Schürrle v 79. minuti po podaji Branislava Ivanovića. Nemec je bil v igri le tri minute. Chelsea je neporažen v Premier ligi proti Swanseaju na osmih tekmah. Chelsea se je veselil najvišje zmage na gostovanju pod vodstvom Joseja Mourinha, novembra 2004 so modri razbili Charlton na Valleyju (0:4).

Rdeči vragi slavili na Loftus Roadu
Manchester United se je pobral po grenkem porazu doma proti Southamptonu (0:1). V 58. minuti je zadel Marouane Fellaini po podaji Antonia Valencie. Končni izid na Foftus Roadu je postavil rezervist James Wilson v 94. minuti po lepi akciji Angela di Marie.