Riyad Mahrez je velemojstrsko povišal na 2:0 in se veselil enajstega gola v sezoni. Foto: Reuters
Jamie Vardy
Najboljši strelec Premier lige Jamie Vardy je dosegel že 15. zadetek v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Loic Remy
Loic Remy je vstopil v 65. minuti in nato znižal z glavo. Foto: Reuters
Eden Hazard
Eden Hazard je odšepal z igrišča po pol ure igre. Foto: Reuters

Angleški prvaki, ki so letos v veliki krizi, so zaigrali odločneje šele po uri igre, ko so že zaostajali z 0:2. Imeli so premoč (streli na vrata 9:11, koti 1:8, posest 35:65 %), vendar so se gostitelji zelo disciplinirano branili in pretili iz protinapadov.
Poškodbi Drinkwaterja in Hazarda
V 17. minuti se je poškodoval Daniel Drinkwater, zamenjal ga je Andy King. Tudi gostje so morali opraviti eno menjavo, po pol ure je z igrišča odšepal Eden Hazard, vstopil je Pedro.
Znova udarila sijajna naveza Mahrez-Vardy
V 34. minuti je Riyad Mahrez z desne strani podal pred vrata, obramba Chelseaja je pozabila na Jamieja Vardyja, ki je vtekel in z bližine zatresel mrežo. Dve minuti zatem je po podaji iz kota Nemanja Matić z glavo zadel zgornji del prečke.
Marc Albrighton je v 48. minuti poslal diagonalno podajo v kazenski prostor, Mahrez si je lepo zaustavil žogo, mojstrsko preigral Cesarja Azpilicueto in z levico poslal žogo v malo mrežico. Vrhunska poteza 24-letnega Alžirca za evforijo na tribunah.

Le rezervist Remy matiral Schmeichla
Po uri igre se je pritisk Chelseaja stopnjeval. V 62. minuti je rezervist Cesc Fabregas podal v kazenski prostor, Diego Costa se je znašel sam pred Kasperjem Schmeichlom, ki je odlično posredoval. Dve minuti zatem je Branislav Ivanović po podaji iz kota zgrešil prazno mrežo, njegov drugi strel pa je bil ustavljen. Jose Mourinho je vse stavil v napad, vstopil je Loic Remy.

Gostje so kronali veliko premoč v 77. minuti, ko je Pedro z leve strani podal pred vrata, kjer je Remy z glavo neoviran znižal. Gostitelji so čakali na protinapade, Albrighton je prišel do strela z roba kazenskega prostora sedem minut pred koncem, vendar je meril mimo vrat. Tudi v petih minutah sodnikovega dodatka Chelseaju ni uspelo izenačiti.
Aktualni prvaki se borijo za obstanek
V lanski sezoni je imel Chelsea po 16. krogih 39 točk, zdaj pa jih ima le 15, kar je dovolj za 16. mesto. Ekipa s Stamford Bridgea je le eno točko nad mesti, ki vodijo v drugo angleško ligo.