Svetovni podprvaki se bodo morali v zadnjih štirih krogih pošteno potruditi za uvrstitev na svetovno prvenstvo v Rusiji. Foto: Reuters
Poraz Argentine brez Messija

Gavči se brez kaznovanega Lionela Messija niso znašli na visoki nadmorski višini v La Pazu, kjer je bila z 2:0 boljša že zdavnaj odpisana Bolivija. Na stadionu Hernando Siles, ki leži na 3637 metrih nadmorske višine, dobijo nogometaši le 65 odstotkov kisika, kot bi ga na ničelni nadmorski višini.

Argentinci, ki so se v La Pazu že opekli, so v tekmo vstopili bojazljivo, kot da so se bali, da ne bodo zdržali fizičnih naporov. Bolivijcem so prepustili pobudo in kazen je prišla v 31. minuti, ko je Sergia Romera z glavo premagal Juan Carlos Arce. V sedmi minuti drugega polčasa je končni izid postavil Marcelo Moreno.

Argentina je brez zmage v La Pazu že od leta 2005 in vprašanje je, ali bi igranje Messija kaj spremenilo. A statistika z argentinskim kapetanom v postavi je popolnoma drugačna. Argentinci so brez Messija v postavi dobili le sedem od 24 točk. Brez kapetana je njihov odstotek zmag 12,5-odstoten, z njim v ekipi pa 83-odstoten. Messi mora odslužiti še tri tekme kazni.

Argentina je štiri kroge pred koncem z 22 točkami na petem mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije. Pred njo so Brazilija (33), Kolumbija (24), Urugvaj in Čile (oba po 23). Za njo so Ekvador (20), Peru in Paragvaj (oba po 18).

BOLIVIJA - ARGENTINA 2:0 (1:0)