Veliko veselje nogometašev Bešiktaša, ki so zadeli vseh pet enajstmetrovk. Foto: Reuters
Goli s tekme Feyenoord - Roma

Prvo tekmo so redsi dobili z 1:0, zadel je Mario Balotelli z bele točke. Na povratnem srečanju so Turki izničili prednost v 72. minuti, ko je Demba Ba na robu kazenskega prostora našel Tolgaya Arslana, ki je z izjemnim strelom poslal žogo pod prečko, Simon Mignolet je bil nemočen.
Lovren edini zgrešil z bele točke
V 92. minuti je Ba v gneči pred vrati s petih metrov z desnico stresel prečko. Tudi v podaljšku je bil Bešiktaš precej boljši, Liverpool si ni pripravil nobene priložnosti.
Odločale so enajstmetrovke, Turki so bili natančni v vseh petih serijah, nato pa je Dejan Lovren z desnico poslal žogo prek vrat in veliko slavje na stadionu Atatürk, kjer je Liverpool 25. maja 2005 osvojil Ligo prvakov, se je začelo. Sodil je Koprčan Damir Skomina.
Celtic z deseterico izpadel, "Sarma" na klopi
Samir Handanović
, ki ima težave s poškodbo narta, je sedel na klopi Interja. Branil je Juan Pablo Carizzo. Milančani so ugnali Celtic z 1:0. Dve minuti pred koncem je po podaji Davideja Santona z roba kazenskega prostora zadel Fredy Guarin. Škoti so od 37. minute igrali brez Virgila van Diyka, ki je zelo hitro prejel dva rumena kartona.
Gomez in Salah potopila Tottenham
Tudi Josip Iličić je bil na klopi Fiorentine, ki je ugnala Tottenham z 2:0. Prva tekma na White Hart Lanu se je končala z remijem (1:1). V 54. minuti povratnega srečanja je Mario Gomez z odličnim prodorom prišel do strela in matiral Huga Llorisa. Končni izid je iz bližine postavil Mohamed Salah.

Vitolo junak v Mönchengladbachu
Sevilla, ki brani naslov, je v Mönchengladbachu izločila Borussio (2:3), Andaluzijci so dobili tudi prvo tekmo (1:0). V 8. minuti hladna prha na Borussia Parku, kjer se je zbralo 46.300 gledalcev. V 8. minuti je Aleix Vidal pred vrati opazil Carlosa Bacco, pred njim pa je kapetan Martin Stranzl poslal žogo v lastno mrežo. V 19. minuti je izenačil Granit Xhaka po sijajni podaji Patricka Herrmanna s peto. Sedem minut zatem je Vitolo učinkovito zaključil protinapad z levico. Hitro je na 2:2 izid poravnal Thorgan Hazard z desno nogo po podaji Raffaela.

Borussia je potrebovala še dva zadetka, v drugem delu je pritiskala, a ji ni uspelo doseči preobrata. V 78. minuti je Bacco zamenjal Gameiro in že v prvi akciji našel Vitola, ki je postavil končni izid.

Izgredi v Rotterdamu
Zelo vroče je bilo tudi v Rotterdamu. Feyenoord je iz Rima prinesel odličen izid (1:1). Na razgretem De Kuipu so Italijani povedli v sodnikovem dodatku prvega dela. Vassilios Torosidis je lepo našel Adema Ljajića, ki je zatresel mrežo. V 54. minuti je zaradi grobega štarta Mitchell te Vrede prejel rdeči karton, navijači gostiteljev so na igrišče metali številne predmete in sodnik Clement Turpin je tekmo prekinil za 20 minut.

Gervinho prevesil tehtnico na stran Rome
Takoj po novem prihodu na zelenico je Feyenoord z igralcem manj izenačil. Elvis Manu, ki je vstopil minuto predtem, je v 57. minuti ušel obrambi Rome in ukanil vratarja Lukasza Skorupskega. Veliko navdušenje ni trajalo dolgo, saj je Torosidis po uri igre podal do Gervinha, ki je iz bližine odločil potnika med najboljših 16.

1/16-finala, povratne tekme:
ZENIT - PSV Eindhoven 3:0 (1:0) 1:0
Rondon 29., 67., Hulk 48.
De Jong (PSV) je v 61. minuti zapravil 11-m.

DINAMO MOSKVA - Anderlecht 3:1 (0:1) 0:0
Kozlov 47., Jusupov 64., Kuranyi 95.; Mitrović 29.

FIORENTINA - Tottenham 2:0 (0:0) 1:1
Gomez 54., Salah 71.
Josip Iličić je sedel na klopi Fiorentine.

Fiorentina: Murara Neto, Richards, Basanta (57./G. Rodriguez), Savić, Alonso, Fernandez (25./Aquilani), Pizarro, Badelj, Joaquin (84./Pasqual), Gomez, Salah.

Tottenham: Lloris, Chiriches, Fazio, Vertonghen (75./Walker), Davies, Stambouli, Bentaleb (63./Kane), Lamela, Eriksen, Chadli (63./Townsend), Soldado.

Sodnik: Hüseyin Göcek (Turčija)

BEŠIKTAŠ - Liverpool * 6:4, 1:0 (0:0) 0:1
Arslan 72.
* - po streljanju 11-m
11-m: Ba, Töre, Kavlak, Hutchinson, Arslan; Lambert, Lallana, Can, Allen, Lovren (čez gol)

Bešiktaš: Gönen, Kurtulus, Uysal, Franco, Opare, Kavlak, Hutchinson, Töre, Sosa (61./Arslan), Sahan (106./Koyunlu), Ba.

Liverpool: Mignolet, K. Toure, Škrtel, Lovren, Ibe (76./Manquillo), Can, Allen, Moreno, Sterling, Sturridge (106./Lambert), Balotelli (82./Lallana).

Sodnik: Damir Skomina (Slovenija)

Borussia (M) - SEVILLA 2:3 (2:2) 0:1
Xhaka 19., T. Hazard 29.; Stranzl 8./ag, Vitolo 26., 79.
RK: Xhaka 68./Borussia (M)

Borussia (M): Sommer, Jantschke (78./F. Johnson), Stranzl, Alvaro Dominguez (78./Hrgota), Wendt, Xhaka, Kramer, Herrmann (72./Traore), Hazard, Raffael, Kruse.

Sevilla: Sergio Rico, Diogo Figueiras, Daniel Carrico, Kolodziejczak, Tremoulinas (82./Navarro), Krychowiak, Iborra, Vidal, Banega (65./Mbia), Vitolo, Bacca (78./Gameiro).

je sedel na klopi Interja.

Inter: Carrizo, Santon, Ranocchia, Nunes Jesus, D'Ambrosio (81./Campagnaro), Guarín, Medel, Hernanes (80./Kovačić), Shaqiri, Palacio (89./Puscas), Icardi.

Celtic: Gordon, Matthews, Denayer, van Dijk, Izaguirre, Brown, Bitton, Mackay-Steven (40./Ambrose), Johansen, Armstrong (78./Commons), Guidetti (59./Forrest).

Sodnik: Ivan Kružliak (Slovaška)

Salzburg - VILLARREAL 1:3 (1:1) 1:2
Djuricin 18.; Vietto 33., 76., G. dos Santos 79.

Athletic Bilbao - TORINO 2:3 (1:2) 2:2
Iraola 44., de Marcos 61.; Quagliarella 16./11-m, Maxi Lopez 45., Darmian 68.

CLUB BRUGGE - Aalborg 3:0 (1:0) 3:1
Vazquez 11., Oulare 64., Bolingoli 74.

Feyenoord - ROMA 1:2 (0:1) 1:1
Manu 57.; Ljajić 45., Gervinho 59.
RK: te Vrede 54./Feyenoord

Feyenoord: Vermeer, Boulahrouz (56./Manu), van Beek, Kongolo, Nelom, El Ahmadi, Toornstra, Clasie, Karsdorp, Kazim-Richards (30./te Vrede), Vilhena (84./Achahbar).

Roma: Skorupski, Manolas, Torosidis, Yanga-Mbiwa, Holebas, Keita, de Rossi, Pjanić (74./Nainggolan), Ljajić (74./Iturbe), Totti (83./Totti), Gervinho.

Sodnik: Clement Turpin (Turčija)

Olympiacos - DNIPRO 2:2 (1:1) 0:2
Mitroglou 14., Dominguez 90./11-m; Fedecki 22., Kalinić 92.
RK: Milivojević 52./Olympiacos

NAPOLI - Trabzonspor 1:0 (1:0) 4:0
de Guzman 19.

DINAMO KIJEV - Guingamp 3:1 (1:0) 1:2
Teodorczyk 31., Bujalski 46., Gusev 75./11-m; Mandanne 68.

Sporting - WOLFSBURG 0:0 0:2

EVERTON - Young Boys 3:1 (3:1) 4:1
Lukaku 25./11-m, 30., Mirallas 42.; Sanogo 13.

Izidi prvih tekem so v krepkem tisku. Žreb osmine finala bo v petek ob 13.00 v Nyonu.