Nick Bonino je takole dosegel odločilni zadetek, ki je Pittsburghu prinesel zmago na uvodni tekmi letošnjega finala Stanleyjevega pokala. Foto: Reuters

To vsekakor ni bil moj najmočnejši strel, a uspelo mi je plošček nekako pospraviti v mrežo.

Nick Bonino
Patrick Marleau
Patrick Marleau je mojstrsko zadel mrežo in izid poravnal na 2:2. Foto: Reuters

Ta je dve minuti in 33 sekund pred koncem sprejel podajo Krisa Letanga in premagal nemočnega vratarja Sharksov Martina Jonesa. To je bil za 28-letnega ameriškega napadalca četrti gol v letošnji končnici.

Druga tekma finala Stanleyjevega pokala je na sporedu v noči s srede na četrtek v Consol Energy Centru v Pittsburghu.

San Joseju uspela vrnitev, ne tudi preobrat
Gostitelji so sicer tekmo začeli odlično, že v prvi tretjini so si v razmiku 62 sekund priigrali dvojno vodstvo. Najprej je v 13. minuti Bryan Rust pospravil odbiti plošček v mrežo po ubranjenem strelu Justina Schultza, dobro minuto pozneje je na 2:0 povišal Conor Sheary. Ta je po krasni podaji Sidneyja Crosbyja z diagonalnim strelom iz zapestja zadel pod prečko. V drugi tretjini je uspelo Kalifornijčanom izid nato poravnati, med strelce pa sta se vpisala Tomaš Hertl in Patrick Marleau. 22-letni Čeh je že v 4. minuti tretjine, potem ko je bil zaradi zadrževanja s palico izključen Ian Cole, izkoristil power play. Plošček je v mrežo poslal med nogama vratarja Matta Murrayja. Vrnitev je bila dokončana minuto in 48 sekund pred koncem tretjine, ko je Marleau zadrsal za gol in mojstrsko od Murrayjeve drsalke zadel za 2:2.

Toda zmaga je po Boninovem golu v 58. minuti vseeno ostala v dvorani trikratnih zmagovalcev Stanleyjevega pokala. "Letang mi je plošček poslal naravnost na palico. To vsekakor ni bil moj najmočnejši strel, a uspelo mi je plošček nekako pospraviti v mrežo," je po tekmi dejal Pittsburghov junak Bonino.