Luka Dončić je v statistiko vpisal šest točk in štiri skoke. Foto: EPA

18-letnik je za Real dosegel šest točk (met za dve točki 1/1, za tri 1/5) in dodal štiri skoke, kar pa Madridčanom ni pomagalo do zmage nad Gran Canario, ki je v domači dvorani v Las Palmasu slavila s 73:64. Njena najvišja prednost je bila 16 točk v 25. minuti (46:30), v 34. je na semaforju pisalo 59:44, gostom pa bližje kot na -5 ni uspelo priti (59:54).

Anthony Randolph je v 16 minutah zbral dve točki (za dve 1/4) in dva skoka. Najboljši strelec Reala je bil s 17 točkami Gustavo Ayon, pri gostiteljih sta jih Gal Mekel in Latvijec Anžejs Pasečniks (na EP-ju ni igral) dosegla po 11.

V drugem polfinalu je Valencia s 83:78 premagala Unicajo Malaga. Finale bo v soboto ob 19.30. Lani je superpokal osvojila Gran Canaria, v finalu je bila boljša od Barcelone.