Justin Doellman je bil prvi strelec derbija v Oaki. Foto: EPA
Devin Smith, Boban Marjanović
Dvoboj prvega strelca Maccabija Devina Smitha in Zvezde Bobana Marjanovića. Foto: EPA

oj evropskih velikanov proti Panathinaikosu (77:81).

Rdeče-beli so slavili drugič v Top 16. Izvrstni so bili v zadnji četrtini, ki so jo dobili kar za 18. Še sedem minut do konca tekme so gostje vodili za pet, nato pa je bilo vse v znamenju Zvezde, ki je do konca srečanja dala še 25 točk, Maccabi pa le osem. V Areni je zmago Beograjčanov spremljalo manj kot 10.000 gledalcev, pred katerimi je bil z 19 točkami in kar 17 skoki najboljši Boban Marjanović. Marcus Williams je dodal 17 točk, Jaka Blažič pa je v nekaj manj kot 18 minutah vpisal sedem točk in pet skokov. Pri Maccabiju je bil s 15 točkami najboljši Devin Smith.

Pao je prevzel pobudo, a se je že v drugi četrtini Barca vrnila, potem ko je po vstopu v igro Juan Carlos Navarro zadel tri trojke zapored. Pet minut do konca je Justin Doellman zadel trojko za 60:68, a so se prek Jamesa Gista, ki je bil natančen izza črte, minuto in pol gostitelji priključili na -2. 14 sekund do konca sta pri treh točkah zaostanka žogo zapravila Gist in DeMarcus Nelson. Navarro in Tomaš Satoransky sta zmago potrdila s črte prostih metov, vmes pa je neverjetno trojko, ko mu je že spodrsnilo, zadel Dimitris Diamantidis. Esteban Batista je bil s 16 točkami prvi strelec Paa, pri Barci jih je 21 dal Doellman, 17 pa Navarro. Boštjan Nachbar je v šestih minutah v statistiko vpisal po dva skoka in podaji.

Laboral Kutxa je doma klonila pred CSKA-jem. Še minuto pred koncem je bila prednost gostov le točka, nato pa je odgovornost prevzel Nando De Colo, ki je v zadnji minuti dal sedem točk. Prvi strelec rdeče armade je bil sicer s 13 točkami Vitalij Fridzon, pri Baskih pa je blestel Darius Adams, ki je dal kar 31 točk. Mirza Begić je prispeval tri točke, izkazal pa se je s kar petimi blokadami.

Vodilna kluba v obeh skupinah Real Madrid in Olympiacos sta se veselila zmag v gosteh. Madridčani so s 107:71 porazili Galatasaray, Olympiacos pa s 83:74 Emporio Armani.

9. krog, skupina E:
CRVENA ZVEZDA - MACCABI TEL AVIV
89:76 (18:20, 20:14, 16:25, 35:17)
Marjanović 19 in 17 skokov, Williams 17, Jenkins 16... Blažič 7 (3/8 za dve, 0/5 za tri), 5 skokov, 18 minut; Smith 15, Pargo 14.

PANATHINAIKOS - BARCELONA
77:81 (21:16, 11:26, 20:15, 25:24)
Batista 16, Gist 14; Doellman 21, Navarro 15, Pleiss 15 ... Nachbar (0/1 za
tri), 2 skoka, 2 podaji, 6 minut.

GALATASARAY - REAL MADRID
71:107 (20:24, 14:33, 25:20, 12:30)
Young 19, Arslan 15; Fernandez 17, Nocioni 16, Carroll 15.

ALBA BERLIN - ŽALGIRIS

80:72 (20:17, 22:20, 20:14, 18:21)
Redding 27, Banić 13, Radošević 12; Milaknis 18, Songaila in Vene 12.

92:79 (18:17, 32:17, 12:21, 30:24)
Bjelica 16, Vesely in Hickman po 13; Thompkins 22.

LABORAL KUTXA - CSKA MOSKVA
74:81 (27:15, 15:21, 13:20, 19:25)
Adams 31, San Emeterio 14 ... Begić 3 (0/2 za dve), 2 skoka, 1 podaja, 5 blokad, 12 minut; Fridzon 13, Teodosić in De Colo po 11.