Štartnina za tek je znašala 20 evrov (za otroke 5) oziroma zadnji teden 30 (10), prireditelji pa so na koncu zbrali 11.800 evrov, kar je lepa pomoč pri nakupu otroškega endoskopa. Foto: Organizatorji

Denar bo šel za nakup otroškega endoskopa. Štart in cilj šestkilometrske trase je bil ob novi Pediatrični kliniki v Ljubljani, seveda so se tekači vmes povzpeli na Ljubljanski grad. Na krajši, dvokilometrski progi, vzpona na grad ni bilo.

Zmagal je Gregor Mlakar (20:12), drugi je bil Luka Banič (20:25), tretji pa Aljaž Paulin (22:03). V ženski konkurenci je bila najboljša Jasmina Jelovšek (22:39), drugo mesto je osvojila Jerca Zajc Šušteršič (24:19), tretjega pa Saša Bučan (25:28).

Nastopilo je 463 tekačev, med njimi tudi nekaj znanih Slovencev. Voditelj Odmevov na TV Slovenija Igor E. Bergant je bil na šestkilometrski trasi 17. med 131 uvrščenimi.