Andras Benk in soigralci so popravili vtis po grenkem porazu proti Sloveniji. Foto: EPA
Risi pripravljeni na ključno tekmo proti Kazahstanu
Magovac blestel proti Madžarom - prvo mesto je še dosegljivo

Preostali tekmi tega kroga bosta v petek, ob 16.00 bosta najprej igrala Slovenija in Kazahstan, ob 19.30 pa še Velika Britanija in Italija.

Madžari so na domačem prvenstvu doživeli že dva poraza. Kazahstan je bil boljši s 3:0, Slovenija pa v sredo s 4:1. Zdaj imajo Madžari šest točk in v soboto igrajo na zadnji tekmi prvenstva proti Veliki Britaniji. Z zmago bi se lahko celo prebili na eno izmed prvih dveh mest, ki vodijo med elito, če bi na ostalih tekmah prišlo do za njih ugodnega razpleta.

Za hitro veselje med domačimi privrženci je že v drugi minuti poskrbel Balazs Sebök ob prednosti igralca več, v deseti je vodstvo povišal Andras Benk. V drugi tretjini so se Poljaki presenetljivo pobrali. Filip Komorski je znižal, nato pa je po sijajnem prodoru izenačil Aron Chmielewski v 33. minuti. V zadnji tretjini je nato padel samo en zadetek, madžarski junak je po pol minute igre postal Janos Hari.