Peter Fill je prvič dobil superveleslalom za svetovni pokal. Foto: EPA
Martin Čater v Kvitfjellu do uspeha kariere
Nastop Martina Čatra na superveleslalomu

24-letni Čater je izkoristil dobre razmere in vodilnega Filla močno prestrašil, ko je imel pri vmesnem času (po minuti smučanja) le 15 stotink zaostanka (4. čas). V naslednjem odseku je izgubil preveč, da bi lahko kandidiral za zmagovalni oder. Šesto mesto je Čaterjev največji uspeh v svetovnem pokalu (v superveleslalomu je bil do danes najboljši 18.), ki mu prinaša tudi nastop na finalni tekmi v Aspnu.

Po uspehu kariere je Čater dejal: "Že smuka sta mi kar dobro uspela. So bile še napake vmes. Glede na to, da ne veljam za najboljšega drsalca, sem kar dobro vozil. Danes pa sem bil že na vrhu zelo hiter. Imel sem tudi prednost. Vse se je poklopilo, tudi sam sem deloval tako, kot je treba. Imel sem malo treme, ker sem štartal v top 30. Zdelo se mi je malo drugače, ampak sem se znal umiriti in iti iz štarta ven na polno in tudi na progi." Predstava je bila skoraj brezhibna: "Nekaj napakic je bilo, ena v spodnjem delu, ki pa ni toliko vplivala na čas, kolikor se mi je zdelo na progi."

Kline smučal v slabši vidljivosti
Boštjan Kline, ki je v petek v Kvitfjellu zmagal na smuku, v soboto pa je bil sedmi, je bil tako nepričakovano v senci reprezentančnega kolega, čeprav je spet smučal zelo dobro. Tekmo je končal na osmem mestu, pri čemer je imel nekaj smole, saj so imele prve številke (Kline je štartal drugi) slabšo vidljivost. Sonce je namreč posijalo šele ob nastopu Kjetila Jansruda (številka devet), ki se s sedmim mestom že veseli osvojitve malega kristalnega globusa.

"Če potegnem črto, sem zadovoljen z vsem skupaj. S celotnim koncem tedna. Tudi danes je bil cel paket v redu. Od ogrevanja, priprave, rutine na štartu, smučanja. Da se tudi boljše. Stremim k temu, da bi izboljšal in popravil stvari," je po tekmi razmišljal Kline.

Naslednja postaja: Kranjska Gora
Za 34-letnega Filla je to tretja zmaga v karieri na tekmah svetovnega pokala, prva superveleslalomska. Drugo mesto je na predzadnjem superveleslalomu sezone osvojil Hannes Reichelt (za Fillom je zaostal desetinko), tretji pa je bil svetovni prvak Erik Guay. Od Slovencev je točke osvojil še Klemen Kosi za 28. mesto. Rok Perko je odstopil. Smučarska karavana se bo počasi preselila v Kranjsko Goro, kjer bo 4. in 5. marca Pokal Vitranc.