Angel Correa se je hitro znašel v nevarni priložnosti, a ni zadel. Tudi na koncu je ostalo pri remiju brez golov. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je bil tokratni Barcelonin junak. V letošnji sezoni je dosegel pet zadetkov. Foto: Reuters

Nogometaši madridskih Atletica in Reala so se v velikem mestnem derbiju 12. kroga španskega prvenstva razšli brez zmagovalca (0:0). Jan Oblak je uspešno branil domača vrata celotno tekmo.

V tokratnem precej taktičnem obračunu si nobena izmed ekip ni želela privoščiti poraza in še povečati zaostanka za vodilno Barcelono, ki na vrhu lestvice zdaj obema kluboma beži za okroglih deset točk.

Priložnosti so bile na obeh straneh. Real je pritisnil zlasti v drugem delu prvega polčasa, ko sta zapretila Toni Kroos in Sergio Ramos (po poškodbi obraza se v drugem polčasu ni več vrnil na zelenico), najlepšo priložnost na tekmi pa je v 79. minuti zapravil domači rezervist Kevin Gameiro. Po podaji Fernanda Torresa je že premagal Kika Casillo, a je žogo z golove črte izbil Raphael Varane.

Suarez tokrat na pravem mestu ... Dvakrat!
Barca je že v popoldanski tekmi prepričljivo ugnala Leganes (0:3), čeprav ni blestela. Dovolj je bilo, da je bil v letošnji sezoni neprepričljiv Luis Suarez na pravem mestu po strelu Paca Alcacerja in odbitku Ivana Cuellarja. Akciji s podobnim scenarijem sta se tako zgodili v 28. in 60. minuti. Piko na i je po akciji in preigravanju Lionela Messija v domačem kazenskem prostoru iz bližine s svojim četrtim golom sezone v 90. minuti postavil rezervist Paulinho.