Marcelo in Isco se veselita gola ob samem izteku srečanja. Foto: Reuters
Barcelona - Real Sociedad
Lionel Messi je v La Ligi zadel že 29 golov. Foto: Reuters
Atletico Madrid - Osasuna
Atletico Madrid je Osasuno nadigral s 3:0, a razlika bi bila lahko še višja ... Foto: Reuters

Zinedine Zidane v Gijonu na nogometno zelenico ni poslal največjih zvezdnikov, Cristiana Ronalda, Garetha Bala, Karima Benzemaja in drugih, saj jih želi spočiti za povratno srečanje Lige prvakov, ko v Real prihaja Bayern.

Gijon je na stadionu El Molinon povedel v 14. minuti. Mikel Vesga je poslal visok predložek Dujetu Čopu, ta je dobro spremljal smer žoge, z natančnim strelom v spodnji desni kot pa je razveselil več kot 20 tisoč domačih navijačev.

Tri minute pozneje je Real izenačil. Isco je preigral obrambo Gijona, z levico pa je močno streljal v levi kot.

Gijon je po vrnitvi iz slačilnice hitro znova povedel, in to z izjemnim golom. Jean-Sylvain Babin je z glavo sprejel dolg predložek, žogo je podaljšal do Vesge, ki je nato močno zabil z glavo.

Čez devet minut je Real izenačil. Danilo je poslal odličen predložek Alvaru Morati v kazenskem prostoru, ta je skočil visoko in z glavo iz bližine zadel v desni spodnji kot. Vratar Gijona je bil nemočen.

Real je pritiskal in na koncu tudi prišel do gola. Isco je z natančnim strelom z vrha kazenskega prostora v levi spodnji kot Realu priskrbel tri nove točke.

Barcelona bi bila remija v Gijonu še kako vesela, saj bi se po zmagi nad Realom iz Sociedada približala le na točko zaostanka.

Messi do 29. gola
Katalonci in Baski so končni izid postavili že v prvem polčasu. Tega so na Camp Nou bolje začeli Baski, imeli so več priložnosti na začetku, a gola ni in ni bilo. Zato so zabili Katalonci - prvi gol je v 17. minuti z okoli 20 metrov v desni spodnji kot močno zabil Lionel Messi.

Za dvojno vodstvo je prvi zvezdnik Barcelone poskrbel čez 20 minut. Akcijo je tako kot prejšnjič začel Alcacer, ki je podal do Luisa Suareza, ta se je odločil za strel, a mu je poskus ubranil vratar Baskov. Na njegovo žalost pa se je žoga odbila do Messija, ki je zlahka zadel. To je za Messija 29. gol v letošnji La Ligi.

V 42. minuti so Baski končno pršli do gola. Inigo Martinez je sprožil strel, tega pa je v lastno mrežo odbil Samuel Umtiti. Barceloni je uspelo izenačiti takoj v naslednjem napadu. Messi je podal do Alcacerja, ta pa je uspešno zaključil z diagonalnim strelom v levi spodnji kot.

Baski so se ob koncu polčasa približali na 3:2 z golom Xabija Priete, dolgo podajo mu je poslal Da Silva Willian Jose. Obramba Barcelone je zatajila.

Nogometaši Reala in Barcelone se bodo pomerili že prihodnji teden, 23. aprila.

Atletico zapravil dve 11-metrovki
Atletico Madrid je s 3:0 premagal Osasuno. Razlika bi bila lahko še večja, če Yannick Carrasco in Thomas ob koncu srečanja ne bi zgrešila enajstmetrovk. Najprej je priložnost v 89. minuti zapravil Carrasco. Streljal je v levo stran, a ga je vratar Osasune Salvatore Sirigu prebral in odlično branil. Potem ko je igralec Osasune Miguel de las Cuevas igral z roko v kazenskem prostoru, je Thomas neuspešno streljal enajstmetrovko.