Viktoria Rebensburg je z zmago na Kronplatzu tudi prevzela vodstvo v veleslalomskem seštevku za svetovni pokal. Foto: Reuters
Ana Drev je v finalu pridobila štiri mesta. Foto: Reuters
Takole je v prvi vožnji Mikaela Shiffrin zdrsnila in odstopila. Foto: Reuters
Štiri Slovenke s točkami svetovnega pokala
VSL: Zadnjih pet nastopov v finalu Kronplatza
VSL: Nastop Slovenk v finalu Kronplatza
VSL: Nastop Slovenk v 1. vožnji Kronplatza

Italijansko prizorišče je gostilo šesti veleslalom sezone svetovnega pokala. Že na prvi progi je odstopila najboljša smučarka sezone Mikaela Shiffrin, kar je najbolje izkoristila Nemka Rebensburgova in zmagala tretjič v sezoni. "Po premoru zaradi bolezni bi se težko bolje vrnila. Nisem imela občutka, da smučam dobro. Proga je zelo zahtevna in treba je pokazati vse znanje, bila pa je izvrstno pripravljena. Če bi bila podlaga zahtevnejša, bi bilo še težje."

Mowincklova je imela najboljše izhodišče
Mikaela Shiffrin, ki je nastopila s številko dve, je imela ob merjenju prvega vmesnega časa 65 stotink sekunde prednosti pred Tesso Worley, nato pa je storila napako, zdrsnila in odstopila. Viktoria Rebensburg je bila ob merjenju prvega vmesnega časa že 51 stotink hitrejša od Worleyjeve, prednost je nato le še naraščala, vodstvo je prevzela s sekundo in 40 stotinkami prednosti. Vseeno to ni bilo dovolj za dopoldansko vodstvo, za stotinko sekunde jo je s štartno številko 8 najprej prehitela domačinka Marta Bassino, še bolje se je s štartno številko 12 odrezala Norvežanka Ragnhild Mowinckel (-0,08).

V finale so se uvrstile vse štiri slovenske smučarke, najbolje se je odrezala Ana Drev, ki je bila z zaostankom sekunde in 61 stotink uvrščena na 15. mesto. Dve mesti nižje je bila Meta Hrovat (+1,73), Tina Robnik je bila 21. (+2,09), Ana Bucik pa 25. (+2,34).

Viktoria Rebensburg je s 14. veleslalomsko zmago v svetovnem pokalu ujela Tino Maze. Po 14 veleslalomskih zmag imata tudi Švicarka Lise-Marie Morerod in Avstrijka Anita Wachter. Na vrhu lestvice najboljših veleslalomistk sta Avstrijka Annemarie Moser-Pröll (16) in Švicarka Vreni Schneider (20).

.

Ana Drev zelo hitra v srednjem delu
V finalu si je zmago z izjemno vožnjo prismučala Rebensburgova, ki je tedaj vodilno Federico Brignone ugnala za dobrih šest desetink sekunde (-0,66). Bassinova, ki je predstavljala še zadnji italijanski up za zmago, je bila na koncu četrta, nemško slavje je lahko preprečila le Mowincklova. Norvežanka ni delala večjih napak, kljub vsemu pa se ni izšlo za njeno prvo zmago v karieri. Zmanjkale so tri stotinke sekunde.

Ana Drev je v finalu odlično smučala v srednjem delu (med vsemi je imela tretji čas tega odseka), ob prihodu v cilj je bila tretja. Vseeno je pridobila štiri mesta in končala na enajstem mestu (+2,77): "Med smučanjem sem imela občutek, da ni najboljše. Nekako mi ni uspelo narediti večino zavoja do kola in potem se mi je pod kolom kar malo nabiralo. Je bil pa tak sneg, da se je vsak grobi gib kaznoval in potem nisi imel dovolj dobrega tempa. V drugem teku sem to poskušala popraviti. Pozitivno je to, da je bilo nekaj dobrih zavojev, kar me veseli."

Točke so osvojile še Tina Robnik, ki je bila 18. (+3,13), Meta Hrovat, ki je bila 19. (+3,24) in Ana Bucik za 27. mesto (+4,42).