Zaradi poškodbe kolena je manjkal David Rodman, ki ga čakajo še podrobne preiskave. Trener Gaber Glavič je v napadu ob bok Luki Kalanu in Eriku Svetini postavil Urbana Sodjo. Trener Vipitena je selektor slovenske reprezentance Ivo Jan.

Prva tretjina je bila izenačena (streli na gol 12:11). Dobro minuto pred koncem prve tretjine je mrežo zatresel Luka Bašič. Jeseniški hokejisti so na odmor odšli z minimalnim vodstvom. V drugi tretjini so se gostitelji razigrali. Ko je na kazenski klopi sedel Urban Sodja, je v 22. minuti izenačil Daniel Erlacher. Le dve minuti pozneje je za vodstvo poskrbel Sotlar, ki je bil natančen tudi v 28. minuti za 3:1.

V zadnji tretjini so slovenski prvaki zaigrali precej bolje in v 45. minuti tudi znižali. Tadej Čimžar je unovčil podajo Jesseja Jyrkkiöja, le tri minute pred koncem rednega dela pa je podaljšek izsilil Urban Sodja. V petih dodatnih minutah sta mreži mirovali, sledili so kazenski streli, v katerih pa so bili domači hokejisti boljši.

Že v soboto v Podmežaklo prihaja lanski prvak Asiago. Od navijačev se bo poslovil legendarni vratar Robert Kristan.