24-letni Senegalec Khouma Babacar je z zadetkoma v 63. in 79. minuti potopil Inter. Foto: EPA
Paulo Dybala
23-letni Argentinec Paulo Dybala je dosegel deveti gol v letošnji sezoni Serie A. Foto: EPA

Ob polčasu je bilo 1:2, nato so nastopile črne Interjeve minute. Po vstopu Josipa Iličića (bil je med najbolje ocenjenimi igralci) v igro (58.) so Davide Astori (po kotu je zadel z glavo), Matias Vecino (pobegnil je Interjevi obrambi in natančno meril s petnajstih metrov) in dvakrat Khouma Babacar (pri drugem je bil v prepovedanem položaju) med 63. in 79. minuto rešetali mrežo Samirja Handanovića, ki je sicer v 51. minuti obranil enajstmetrovko Bernardeschija in nikakor ni med krivci za Interjev poraz.

"Ni veliko reči. V drugem polčasu ne vem, kaj se je zgodilo. Nič nismo mogli. V prvem polčasu smo povedli, tekmo bi lahko že odločili. V dvajsetih minutah smo nato dobili štiri zadetke. To se ne bi smelo zgoditi," je povedal kapetan Mauro Icardi, ki mu je uspel hat-trick in je z zadetkoma v 88. in 91. minuti poskrbel za razburljiv finiš.

Ko je Inter 12. marca Atalanto razbil s 7:1, je po 28 krogih Serie A za tretjim mestom, ki še prinaša igranje v Ligi prvakov, zaostajal šest točk, a v zadnjih petih krogih je izvlekel vsega dve točki in "nerazzurri" so za Napolijem (ki ima ob tem tekmo manj) že 15 točk.

Juve nadigral Genoo
Vodilno moštvo na lestvici Juventus je tokratne tekmece, nogometaše Genoe, popolnoma nadigral (4:0).

Do vodilnega gola v 17. minuti jim je pomagal igralec Genoe Ezequiel Munoz, ki je slabo odreagiral pred svojim golom in dosegel avtogol.

V 19. minuti je zadetek "zakuhal" Paulo Dybala. V kazenskem prostoru je podal Samirju Khediri, ki mu je takoj vrnil žogo. Dybala je z levico takoj streljal z roba kazenskega prostora in z natančnim strelom v spodnji desni kot matiral vratarja Genoe.

Tretji gol je Juventus dosegel iz protinapada. Po levi strani je tekel Mario Mandžukić, ki je poslal predložek v kazenski prostor, žogo je igralec Genoe sicer izbil, a kaj ko le nazaj do Hrvata, ki je žogo neubranljivo zavrtinčil v desno stran vrat.

Leonardo Bonucci je kaznoval neodzivno obrambo Genoe v 64. minuti, ko je z roba kazenskega prostora poslal žogo pod prečko in postavil končni izid.