Tanja Šmid je svoj letošnji najboljši izid izboljšala za več kot sekundo. Foto: STA
Mireia Belmonte Garcia
Redko videno: Mireia Belmonte Garcia je za uvod četrtkovega popoldanskega sporeda nastopila v finalu na 800 metrov (osvojila je srebrno medaljo), nato pa nekaj sekund kasneje izčrpana poskušala srečo še na 200 metrov mešano, vendar osvojila zadnje, osmo mesto. Za predzadnjo plavalko je zaostala 5,70 sekunde. Foto: Reuters
Dve zlati in bron za Katinko Hosszu
Odrova osma v finalu na 800 m prosto

je Tjaša Oder v finalu na 800 metrov prosto z novim državnim rekordom osvojila osmo mesto.

Odrova, nekdanja mladinska svetovna prvakinja, je plavala 8:31,09, kar je še pet stotink hitreje od njenega dosežka v kvalifikacijah.

"Z novim državnim rekordom, čeprav le za nekaj stotink, sem zadovoljna. Tekma je tudi lepo izhodišče za moj glavni nastop jutri na 1500 m prosto. Zdelo se mi je kar hitro, ob sebi sem imela tudi tekmico in prav zaradi nje sem na koncu sprintala na zadnjih 50 metrih," je povedala 20-letna reprezentantka.

Evropska prvakinja je postala Britanka Jazmin Carlin (8:15,54). Druga je bila Španka Mireia Belmonte Garcia (8:21,21), tretja pa Madžarka Boglarka Kapas (8:22,06).

Belmontejeva je v bazen skočila že v naslednjem finalu na 200 metrov mešano in pričakovano plačala davek napornega sporeda. Osvojila je osmo mesto. Zmagala je Madžarka Katinka Hosszu (2:08,11).

V popoldanskem delu četrtega dne EP-ja v Berlinu smo videli še nastop Tanje Šmid v polfinalu na 200 m prsno. Šmidova je dopoldne dosegla čas 2:30,29, kar je bil 14. izid predtekmovanja, v polfinalu pa je bila nekoliko počasnejša (2:31,15), tako da je končala na 15. mestu. Na isti razdalji je bila za polfinale prepočasna Tjaša Vozel, ki je plavala 2:32,59. Zasedla je končno 24. mesto.

Dopoldne je v svoji paradni disciplini na 800 m prosto odlično plaval Martin Bau, ki se je prvič v karieri spustil pod mejo osmih minut (7:59,76). Osebni rekord je popravil za 11 sekund in zasedel 15. mesto. Finale je zgrešil za slabi dve sekundi.