Velenjčani so z izjemo uvodnih 0:1 vodili od začetka do konca. Polčas se je končal s 17:12. Gorenje se je sredi drugega dela odlepilo na 22:15 in kazalo je, da je tekma odločena. A oslabljeni Mariborčani, pri katerih sta manjkala krožna napadalca Julian Jerebie in Stefan Žabič, se niso predali, v 52. minuti so se približali le na -3 (23:20).

Aleks Kavčič (levo) je bil s sedmimi goli najboljši strelec Gorenja. Foto: Reuters

Trener domačih Zoran Jovičić je vzel minuto odmora. Po njej je Andraž Velkavrh znižal na 22:24. Velenjčani so se nato le zbrali, ustavili nalet Maribora, vse upe gostov pa je pokopal Ibrahim Haseljić z dvema zaporednima goloma v 59. minuti. Aleks Kavčič je bil s sedmimi zadetki najboljši pri domačih, medtem ko sta na drugi strani Matija Golik in Velkavrh zabila po pet golov.

Zadnjih pet minut tekme Gorenje – Maribor

Prva zmaga za Škaperja
Drugouvrščeni Ribničani so prvič pod vodstvom Damjana Škaperja zmagali. Urbanscape Loka je padla s 35:32. Risto Vujačić je dosegel šest golov za domače, na drugi strani pa Aljaž Jesenko osem. Vodilni Celjani se bodo v nedeljo pomerili s Koprčani.