ACH Volley je devetnajstič državni prvak. Foto: BoBo

Tako kot na prejšnji tekmi je želel Calcit pritiskati s servisi, a mu to ni uspelo, saj je tekmecem podaril skoraj celoten niz (24 napak, 7 asov). ACH je naredil osem napak manj, serviral pa je 11 asov. Calcit Volley je bil tudi slabši pri sprejemu, zato pa boljši v bloku (9:6).

Oranžni zmaji so v tej sezoni odigrali 55 tekem in bili na domačem prizorišču spet razred zase. Foto: BoBo

V prvem nizu ACH unovčil šesto zaključno žogo
V prvi polovici uvodnega niza so imeli gostje tudi do tri točke prednosti, a na 15. točki sta bila tekmeca poravnana. ACH je ključno razliko naredil ob delnem izidu 6:1, pri čemer si je priboril kar šest zaključnih žog. Nasprotniki se niso predali in prišli na 24:23, nato pa so se gostitelji le zbrali.

Dober finiš uvodnega niza je dal Kamničanom (tradicionalno sta bila najučinkovitejša Sosa in Mujanović) krila in samozavest za drugi niz, ki ga je Calcit dobil po 33 minutah, in sicer po uspešnem bloku Aponze in Okrogliča za 26:28.

As Videčnika za vodstvo z 2:1
Tudi v tretjem nizu se je kamniška ekipa dobro upirala favoriziranemu ACH-ju, korektor Nik Mujanovič je uspešno zaključil za vodstvo z 19:20. A sledil je preobrat, ACH je zagospodaril, povedel s 24:21, niz pa nato dobil po asu Matica Videčnika.

Nik Mujanović je po slovesu Mitje Gasparinija pri Calcitu Volleyju dobil vlogo prvega korektorja, s svojimi igrami pa si je prislužil tudi vpoklic v reprezentanco. Foto: BoBo

Pet asov reprezentanta Mateja Köka
V četrtem nizu je ljubljanska ekipa prevladovala pri vseh prvinah, ob asu Gjorgieva je povedla s 17:9, ACH pa je po zaslugi Filipa Šestana izkoristil prvo zaključno žogo za 25:20.

Matej Kök je bil s 23 točkami (pet asov!) najučinkovitejši pri ACH-ju. Pri Calcitu je prav tako 23 točk dosegel Luis Sosa, 22 pa jih je dodal Nik Mujanović.

Podobno kot lani je ACH Volley brez enega samega poraza osvojil dvojno domačo krono, zmagal je tudi v srednjeevropski ligi (Mevza). Na vseh devetih medsebojnih tekmah sezone so bili varovanci Radovana Gačića boljši od Calcita, ki je na koncu sezone ostal brez poškodovanega sprejemalca Jana Klobučarja.

ACH Volley zanesljivo osvojil 19. naslov državnega prvaka

Gačić: Osnovni cilj smo dosegli
"Realno bi bilo pričakovati, da bi bile vse tri tekme takšne, kot je bila današnja. Prva dva niza so Kamničani igrali zelo dobro, tudi večji del tretjega, ko so po zaostanku s 6:12 povedli z 19:16, ampak smo z delnim izidom 9:2 naredili preobrat in potem v četrtem nizu nadaljevali s podobno igro. Osnovni cilj smo dosegli, imamo obe domači lovoriki in prvo mesto v srednjeevropski ligi," je povedal trener ACH Voleyja Radovan Gačić.

Gjorgiev: Nadigrali sta nas le italijanski ekipi
Kapetan Nikola Gjorgiev je dodal: "Ponosen sem, da sem kapetan te ekipe. Zdržali smo do konca, ostali neporaženi doma, izgubili le šest tekem v sezoni, štiri v Ligi prvakov in dve v Pokalu CEV. Nadigrali sta nas le italijanski ekipi. Sezona je bila dolga in naporna. Moramo vedeti, da smo imeli ogromno poškodb. Šele ko se je zdravstveno stanje izboljšalo, smo začeli bolje igrati. Najboljše predstave smo kazali zadnja dva meseca. Upam, da bomo v naslednji sezoni ostali skupaj, da bo stanje s poškodbami boljše, če bo tako, lahko računamo tudi na še boljši evropski rezultat. Čestitke seveda tudi Kamničanom, pokazali so, da so dobra ekipa."

Košenina: Začetni udarec in sprejem sta bila za nas usodna
"Že vso sezono, sploh pa od začetka finalne serije, imamo težavo na začetnih udarcih in sprejemu, če pa ekipi to ne steče, je težko premagati tako dobro ekipo, kot je ACH Volley. Tudi danes smo imeli v tem elementu igre največ težav in tu je bil naš največji minus. V vseh drugih elementih smo bili zelo blizu, v bloku in napadu celo malenkost boljši, toda začetni udarec in sprejem sta bila za nas usodna," je razmišljal Alan Košenina.