Ameriški odbojkarji so v izjemni formi na svetovnem prvenstvu. Foto: EPA

Deveta zaporedna zmaga ameriških odbojkarjev

Poljaki odpravili Srbe
27. september 2018 ob 22:28
Torino - MMC RTV SLO

Poljska odbojkarska reprezentanca je v tretjem delu svetovnega prvenstva v Italiji in Bolgariji v skupini J v Torinu premagala Srbijo s 3:0. V skupini I je Rusija doživela drugi poraz. Po srednem porazu proti Braziliji z 2:3 je izgubila še proti ZDA z 0:3 in izpadla iz boja za polfinale.

Izbranci srbskega selektorja Nikole Grbića so v sredo v torinski dvorani Alpitour premagali Italijane s 3:0. Kljub današnjemu porazu so si že zagotovili polfinale. Odločitev o zadnjem polfinalistu iz skupine J bo padla v petek na zadnjem dvoboju med Poljaki in Italijani.

V skupini I ni nobenih dvomov, napredovanje med štiri so si že zagotovili brazilski in ameriški odbojkarji. V današnjem dvoboju proti evropskim prvakom iz Rusije so Američani dosegli že deveto zmago zapored. Najučinkovitejši je bil Aaron Russell s 17 točkami, dve manj je prispeval Taylor Sander.

BRAZILIJA - ZDA

Vrstni red: ZDA 3, Brazilija 2, Rusija 1.

ITALIJA - POLJSKA

Vrstni red: Poljska in Srbija po 3, Italija 0.

V polfinale napredujeta po dve ekipi iz vsake skupine.

A. G.
twofours44
# 27.09.2018 ob 23:54
Srbija ima proti Poljski -7, proti Italiji pa +22. To je skupaj +15.
Če želijo Italijani naprej, potrebujejo zmago s 3:0 in razliko +15, kar bi pomenilo sledeče:
Srb +15
Ita -7
Pol -8
Če Italija zmaga s 3:0, a s premajhno razliko, bo Poljska druga.
Če Poljaki osvojijo set, so prvi.
Italija potrebuje za prvo mesto zmago z razliko +38, kar pomeni 75:37, torej 25:12, 25:12, 25:13 kar pa je v odbojki na tako visokem nivoju nemogoče.
rdečinavijač
# 28.09.2018 ob 10:13
Bravo MMC za ta članek (sarkazem).

Sem mislil da so SP kar predčasno odpovedali, ker ste po izpadu naših prenehali poročati o tem. Pa govorimo o SP v odbojki! Pa celo posebel link imate v meniju!.
Buterfly_007
# 27.09.2018 ob 22:55
RTV Srbi so tako kot ZDA in Brazilija že polfinalisti. Vorašanje je samo še Poljska ali Italija.
# 28.09.2018 ob 10:16
Ampak teko blesav sistem tekmovanja se je pa res težko spomnit.
V drugem delu so imeli 4 skupine po 4 ekipe. A je res tako težko razumet da bi naredili prvi dve naprej in potem četrfinale. Ne, oni prve v skupini pa še dve najboljši drugi in potem dve skupini po 3 ekipe?!?!?
Trapasto do fundamenta.
Acinho
# 28.09.2018 ob 08:54
Komentator na Sportklubu pa se tudi dobro spozna na "materijo". Včeraj celo tekmo nabijal o tem kako so Srbi potrebovali zgolj en niz in da so si s porazom 3:0 malce zakomplicirali življenje, jasno pa je bilo kot dan, da so Srbi potrebovali vsega 54 točk v primeru da noben niz ne gre na razliko (torej trikrat izgubiti niz z 25:18) oz. da so lahko izgubili maksimalno z 21 točkami razlike in bi tako bili 100% v polfinalu. Ko sta šla prva dva niza na tesno in je bilo do takrat +4 za Poljake, je bilo jasno, da Srbija v tretjem nizu potrebuje vsega 8 točk, da si zagotovi polfinale, da bi nekdo nekoga na takem nivoju pustil na vsega sedmih točkah pa je praktično misija nemogoče.

Me pa zanima, kaj bi se zgodilo če bi teoretično včeraj Srbija izgubila z enako razliko kot je premagala Poljsko, potem pa bi Poljaki izgubili z enako razliko proti Italjanom, kaj se upošteva takrat za napredovanje, saj bi bila vsa 3 moštva poravnana tako v setih kot v točkah. Če bi Srbi izgubili z večjo razliko kot so premagali Italjane pa bi potem Poljaki in Italjani tekmo "naštimali" tako, da gredo oboji naprej.

Zanimivo, da so Srbi dvakrat že igrali s Poljaki in obakrat izgubili, na drugi strani pa obakrat tekma ni imela tako pomemben značaj za Srbe kot za Poljake. Prvič je Srbom skorajda ustrezalo, da Poljaki zmagajo in tako pridejo med top 6 na račun Francozov, drugič pa je bilo včeraj, ko je iz zgoraj napisanega jasno, zakaj Srbom ta tekma ni bila tako pomembna kot Poljakom. Ravno zato so vse tiste provokacije Poljakov včeraj toliko bolj smešne...upam še na tretji dvoboj, ko bo ta zares enako štel za obe moštvi....
ElTorro
# 27.09.2018 ob 23:11
Saj pa piše tako...."Kljub današnjemu porazu so si že zagotovili polfinale"

Američani delujejo zelo suvereni....na celem turnirju so izgubili le 4 sete.
Italijani pa pred misijo nemogoče....Poljake morajo deklasirati in jim v treh setih dovoliti maksimalno 60 točk.
baabu
# 27.09.2018 ob 23:09
ooo, članek!
FORZA JUVE
# 27.09.2018 ob 23:31
Kaj se zgodi če jutri Italija zmaga Poljake s 3:0 kar je velika verjetnost. Potem bi imele vse ekipe po 3 točke in 3 dobljene ter 3 izgubljene sete. Kako se pol določ kdo gre naprej?
Hvala
mkermc
# 28.09.2018 ob 17:11
Jaz sem po prihodu z italije investiral 20 eurov v neposlušanje komentatorja na Športklub. In splačalo se je.
top
# 28.09.2018 ob 10:27
Trapasto, a na vrhu bodo najboljši.
veza
# 28.09.2018 ob 04:22
Ko začne evforija, da imamo možnosti za dosežek generacije, celo za medalje, se vse konča.
Tako nakladanje prinese nesrečo,
Napovedi morajo biti splošne, gremo od tekme do tekme, dali bomo vse od sebe, borili se bomo za vsako točko, vzdušje v ekipi je fantastično...
Ne smeš imeti v glavi misli na medalje, kaj bo naprej, samo od točke do točke.