Alen Šket in Tine Urnaut sta na zadnji tekmi pred evropskim prvenstvom pokazala najboljšo formo v napadu. Foto: Aleš Fevžer

Selektor Luka Slabe je tokrat nekoliko pomešal postavo, a se to v igri ni veliko poznalo. Prvi niz so Slovenci dobili s 25:18, v drugem so bili s 25:21 uspešnejši gosti, preostala dva niza pa so Slabetovi izbranci dobili na 17 oziroma 22.

V slovenski vrsti je bil z 18 točkami najučinkovitejši korektor Alen Šket, kapetan Tine Urnaut jih je prav tako dosegel 18, bloker Alen Pajenk (na blokerskem mestu je ob Pajenku igral Matej Vidič) jih je prispeval 13.

V sredo odhod na Dansko
Slovenska vrsta je pokazala zelo dobro obrambo, nekoliko slabša pa je bila v napadu. Storila je 24 neizsiljenih napak, od tega 15 pri servisu.

To je bila za slovensko reprezentanco zadnja pripravljalna tekma pred evropskim prvenstvom na Poljskem in Danskem. Slovenci v Herning potujejo v sredo naslednji teden, v petek jih čaka Srbija, v soboto Finska, v nedeljo pa Nizozemska.