Calcit je prvič v sezoni premagal Novo KBM Branik. Foto: CEV

Prvi niz v dvorani Lukna je pripadel Mariborčankam, največ zaslug za to ima naveza Sara Najdič-Marina Kaučič. Domače so vodile tudi v drugem nizu, pri rezultatu 14:12 pa je Ana Katarina Hribar znova dokazala, kako neugodni znajo biti njeni začetni udarci za nasprotno ekipo. Delni izid 6:0 je prinesel preobrat in kasneje tudi izenačenje na 1:1 v nizih. V tretjem nizu so si Mariborčanke že na začetku priigrale veliko prednost, gostje so jih ves čas lovile, uspele izenačiti pri 23 točkah, napaka Monike Potokar in dotik mreže Calcitovk pa sta prinesla vodstvo domačih z 2:1. Kljub zaostanku se gostje niso predale, Štajerke pa so imele vse več težav pri sprejemu začetnih udarcev. Četrti niz je tako pripadel Calcitu, o zmagovalkah druge letošnje prvenstvene tekme pa je tako odločal 5. niz. V njem so bile bolj zbrane Ljubljančanke, ki so se veselile prve zmage nad Novo KBM Branikom v tej sezoni.

Primorski derbi med Novogoričankami in Koprčankami, sicer tretje in četrto uvrščeno ekipo s prvenstvene lestvice, so s 3:0 dobile igralke GEN-I Volleyja, ki so ves čas nadzorovale potek srečanja. Čeprav so tokrat nastopile brez Sare Valenčič in Sare Djukić, se njuna odsotnost ni poznala. Veliko bolj so na drugi strani mreže pogrešali še vedno poškodovano Marino Barič, saj je imela koprska ekipa znova veliko težav pri sprejemu začetnih udarcev in realizaciji napadalnih akcij. Srečanje v Novi Gorici sicer ni imelo posebnega pomena, saj so bila končna mesta na lestvici znana že pred tem krogom.

17. KROG, MOŠKI
Državni prvaki, odbojkarji ACH Volleyja, po menjavi trenerja očitno prihajajo v formo. V 17. krogu so brez večjih težav, s 3:0, premagali ekipo Maribora. Glavni trener Zoran Kedačič je nekaj počitka namenil tujcema Samuelu Walkerju in Ericu Mochalskemu, zelo dobro pa je svojo priložnost izkoristil Stipe Jurić, ki v tej sezoni še ni veliko igral, tokrat pa je k zmagi Ljubljančanov prispeval velik delež. Predvsem velja izpostaviti njegove odlične začetne udarce. Vedno bolje igra tudi reprezentant Jan Kozamernik, ki je blestel že v ligi prvakov in bil izbran tudi v idealno postavo 5. kroga, danes pa je za zmago svoje ekipe prispeval 15 točk.

Odbojkarji Calcita so gostovali pri Krki in zmagali s 3:0. Po treh zaporednih porazih, dveh v državnem prvenstvu in enem v evropskem pokalu Challenge, je zmaga dobra za dvig samozavesti pokalnih prvakov. Proti Krki so predvsem dobro servirali, naredili so tudi manj lastnih napak kot gostitelji, za katere še vedno ne more igrati Luka Brulec. Najbolj je bil izenačen drugi niz, v katerem so imeli Novomeščani celo zaključno žogo, a so gostje, tako kot v vseh ključnih trenutkih srečanja, tehtnico uspeli prevesiti na svojo stran. Kot zanimivost velja omeniti, da je zadnjo točko na tekmi prispeval libero kamniške ekipe Klemen Hribar.

Srečanje med Panvito Pomgradom in Salonitom iz Kanala je bilo polno preobratov, zmaga s 3:2 pa je na koncu ostala doma. Trener ekipe iz Murske Sobote Dejan Fujs je bil zadovoljen, ker so fantje v ključnih trenutkih pokazali dovolj zbranosti, zmaga pa je še toliko slajša, ker v zadnjem tednu zaradi poškodb in bolezni Prekmurci niso trenirali v polni postavi. Tudi v gostujočem taboru imajo težave, manjkala sta Luka Krivec in libero Andrej Kovačič. Nekaj grenkega priokusa po porazu je bilo vseeno čutiti iz besed trenerja Leona Schillinga: »Nasprotnik je bil danes zrel za poraz, naredili so ravno dovolj napak, da bi mi to lahko izkoristili, a se nam to tudi po vodstvu z 11:7 v zadnjem, odločilnem nizu ni izšlo.«