Slovenski odbojkarji se bodo na prvenstvo, ki bo prihodnje leto na Danskem in Poljskem, poskušali uvrstiti skozi dodatne kvalifikacije. Foto: BoBo

Imamo zelo kakovostno ekipo, vendar nam veliko manjka. Kako vse to popraviti, bo moral razmisliti strokovni štab. Mi smo verjeli, da smo lahko boljši od Nemcev, zato drugega mesta ne ocenjujemo kot uspeh. Žal nam je, da tako poceni prodajamo našo kožo, da razprodajamo svoj ugled. Dejstvo je, da nismo v optimalni pripravljenosti, da bi lahko pokazali kaj več.

Dejan Vinčić
V dodatnih kvalifikacijah najbrž proti Hrvatom

Varovanci Veselina Vukovića so si sicer že z včerajšnjo zmago nad Švedi s 3:0 zagotovili drugo mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije. Tam se bodo pomerili z drugouvrščeno ekipo skupine C (Češka 12, Hrvaška 6, Makedonija 4, Avstrija 2).
Prvi niz so pred 1.100 gledalci s 25:12 gladko dobili Nemci. Slovenci so držali korak do 5:5, nato pa so gostje naredili delni izid kar 10:0. Usodni so bili slab sprejem, številne neizsiljene napake in seveda tudi odlična igra tekmecev, četrtfinalistov letošnjih olimpijskih iger v Londonu, na čelu z njihovim korektorjem Georgom Grozerjem.
Drugi niz je bil bolj izenačen, Slovenci so si pri izidu 19:18 priigrali tudi prvo vodstvo na tekmi, a to ni pomagalo. Nemški odbojkarji so bili v končnici bolj zbrani in slavili s 25:22. Tretji niz so dobili s 25:16. S 3:0 so zmagali že na prvi tekmi prejšnji teden v Harkovu.
"To je bila naša najslabša igra v zadnjem obdobju. Nemci so nas s servisi oddaljili od mreže, tako da smo imeli težave z realizacijo prvega napada, ko pa bi morali do točke, pa smo bili nenatančni. To je bilo daleč od prave igre," so bile besede selektorja, ki nazorno kažejo, kaj so prikazali njegovi varovanci.
Druga zmaga odbojkaric
Slovenska dekleta so na turnirju v belgijskem Kortrijku premagale Črno goro s 3:0. Tako so drugič zmagale, saj so bile od Črnogork z enakim izidom boljše že prejšnji teden v Mariboru. Tekma je trajala uro in 18 minut.
Z izjemo drugega niza so bile Črnogorke enakovredne, a jih je s tira spravil predvsem izgubljeni prvi niz, v katerem so pred končnico izničile prednost Slovenk, v sami končnici že bile v prednosti, a je niso znale oplemenititi za vodstvo. V slovenski vrsti, ki je imela precej boljši sprejem od tekmic, je bila s 13 točkami najučinkovitejša Marina Cvetanović, a statistika kaže, da je bila še najboljša Marina Kaučič. Dosegla je osem točk, večino s prvim "tempom", zelo dobro pa je tudi servirala. Slovenke, ki so dobro igrale v bloku, tokrat niso mogle računati na eno najboljših igralk mariborskega turnirja Anjo Zdovc.