Odbojkarice iz Puconcev so v domači dvorani izgubile z 0:3. Foto: Gregor Čiček

Vsa srečanja so se namreč končala že po treh nizih, le Šempetrčani so tretjeuvrščenim Kranjčanom odščipnili niz. Popolnoma drugače je bilo na dvoboju med Hočami in Panvito Pomgrad, ki je trajal kar dve uri in sedemnajst minut, zmage s 3:2 pa so se po napetem petem nizu veselili štajerski odbojkarji. Ti so Panvito, ki v zadnjih sezonah v prvenstvu ni bila slabša kot četrta, zdaj potisnili na osmo mesto lestvice (Prekmurci in Mariborčani imajo tekmo manj). Predvsem po zaslugi Miomirja Crnjanskega, ki je vknjižil 32 točk in Branislava Radovića, ki jih je dodal 20.
Radović je bil še posebej prodoren v odločilnem, petem, nizu, v katerem je z dobrimi začetnimi udarci, tudi za zaključni, 19. in 20. točko Hočanov, navdušil Timotej Franc. Na drugi strani mreže sta Jakob Rojnik in Aljoša Bogožalec za Panvito dosegla 24 oziroma 22 točk.

SIJ FUŽINAR METAL      11  1 10 3

Pri dekletih je bil derbi kroga v Puconcih, kjer so odbojkarice Keme gostile Formulo Formis. Ekipama, ki sta redni del lanske sezone končali pri dnu lestvice, letos kaže precej bolje. Rogožanke, ki so v 6. krogu z zmago s 3:1 presenetile celo Novo KBM Branik, so se z novimi tremi točkami iz Puconcev le še utrdile na tretjem mestu. Prekmurke so iz četrtega zdrsnile na šesto mesto v razvrstitvi. Odbojkarice Formisa so namreč srečanje 9. kroga dobile presenetljivo gladko s 3:0, tekmicam pa so največ, 21 točk, prepustile v tretjem nizu. Gostiteljice nikakor niso našle odgovora na razpoložene štajerske napadalke Darjo Eržen (17 točk) ter Majo Desy Vahen in Saro Valenčič (obe po 10 točk). Z izjemo prvega niza, ki je bil izenačen vse do končnice, gostjam niso bile enakovreden nasprotnik.