Ekipa Braslovč je sestavljena samo iz domačih igralk. Še pred dvema letoma so nastopale v drugi slovenski ligi. Foto: Ervin Čurlič

Slednje so v 2. krogu Pokala Challenge z 1:3 klonile proti švicarski ekipi Düdingen. Domačinke so po dobljenem uvodnem nizu popustile, tako da so gostje uveljavile izkušnje in kakovostno premoč. Katja Mihalinec je bila s 14 točkami najboljša pri Braslovčankah, ki so sploh prvič igrale v evropskih tekmovanjih. Še pred dvema letoma so nastopale v drugi slovenski ligi.

Starčevićeva dosegla 23 točk
Odbojkarice Nove KBM Branik so v 1/16 finala Pokala CEV s 3:2 v nizih ugnale Švicarke iz Neuchatela. Mariborčanke so se zmage veselile po več kot dveh urah in pol boja. Ana Starčević je dosegla 23 točk.

Najslabše pa so jo odnesle odbojkarice Calcita, ki proti Crveni zvezdi niso osvojile niti niza.