Črnogorske rokometašice bodo igrale polfinale olimpijskih iger. Foto: EPA
Norveška
Norveške rokometašice se veselijo preboja v polfinale. Foto: EPA

Odločilni zadetek je v predzadnji sekundi tekme s sedemmetrovke dosegla Katarina Bulatović, ki je bila skupaj z Bojano Popović najboljša strelka tekme. Črnogorke so pokazale izjemen značaj, saj so Francozinje v drugem polčasu nekajkrat vodile s tremi goli prednosti. Črna gora se bo v četrtkovem polfinalu pomerila s Španijo, ki je s 25:22 izločila Hrvaško. Hrvatice so v drugem polčasu pogrešale poškodovano Andreo Penezić.

Poglejte si še izločilne boje v ženski košarki, odbojki in vaterpolu.

Norvežanke napravile preobrat po -6
Aktualne olimpijske prvakinje Norvežanke so proti Braziliji s 13:9 izgubile prvi polčas, nato pa le strnile vrste za zmago z 21:19. Norvežanke so na začetku drugega polčasa zaostajale že s 15:9 in kazalo je že na črn scenarij za najboljše svetovno moštvo zadnjih let. Toda varovanke Thorirja Hergeirssona so se pobrale in z dvema delnima nizoma 4:0 preobrnile izid. Linn Kristin Koren je bila s petimi zadetki najučinkovitejša pri Norvežankah. Enako uspešna je bila na drugi strani tudi Alexandra Nascimento.

Priložnost za maščevanje Južnih Korejk
Dvakratne olimpijske prvakinje iz Južne Koreje so tesno, s 24:23, porazile Rusijo, tako da se bodo zdaj pomerile z Norvežankami, ki so jih ustavile v polfinalu Pekinga. Torej priložnost za poravnavo računov je tu ...