Kevin Durant je bil najboljši strelec tekme z 22 točkami. Foto: EPA
Chris Paul in Tony Parker
Tony Parker je motor igre Francije. Ko je bil organizator igre San Antonia na klopi, so bili njegovi soigralci popolnoma nemočni. Foto: EPA
Manu Ginobili
Manu Ginobili je bil izjemen, prispeval je 21 točk, 10 skokov in 6 podaj. Foto: EPA

V prvi četrtini so Francozi ves čas držali korak z zvezdniki Lige NBA. Tony Parker je sijajno razigraval soigralce, ki so po desetih minutah zaostajali le za točko (22:21). Na začetku druge četrtine so LeBron James, Kobe Bryant in Chris Paul zadeli izza črte in s serijo 11:0 so ZDA povedle s 33:21. Razigral se je tudi Kevin Durant, ki je že do odmora dosegel 15 točk, Američani pa so vodili z 52:36.

Na začetku drugega polčasa sta Durant in Bryant zadela za tri točke, po košu centra Tysona Chandlerja pa je bilo že 60:38. Na koncu tretje četrtine je Američanom uspel delni izid 10:0, vse točke sta prispevala Kevin Love in Deron Williams. Pri vodstvu z 78:51 so Američani prestavili dve prestavi nižje, v zadnji četrtini so igrali predvsem rezervisti. Priložnost je dobil tudi novinec Anthony Davis, ki ga je New Orleans kot prvega izbral na junijskem naboru Lige NBA.

Scola, Ginobili in Delfino neustavljivi
Litva je bila povsem brez možnosti proti olimpijskim prvakom iz Aten 2004, ki so imeli v svojih vrstah tri izjemno razpoložene igralce. Luis Scola (32), Manuel Ginobili (21) in Carlos Delfino (20) so skupaj dosegli tri četrtine točk Argentine, medtem ko je pri Litvi izstopal le Linas Kleiza z 20 točkami.

V uvodni četrtini so bili Litovci popolnoma enakovredni (24:23), nato pa se je razigral Carlos Delfino, ki je v drugi četrtini zadel kar štiri trojke in na odmor so Argentinci odšli s prednostjo 12 točk (51:39). V tretji četrtini sta Scola in Gibnobili še povečala prednost (78:61), zadnja četrtina je bila le še formalnost.

Lahka zmaga Špancev
Evropski prvaki Španci so bili v skupini B boljši od Kitajske s 97:81. Najboljša sta bila igralca iz Lige NBA Pau Gasol, ki je dosegel 21 točk in ujel 11 odbitih žog, ter Serge Ibaka s 17 točkami. Pri Kitajcih je izstopal Jianlian Ji, ki je končal pri 30 točkah in 12 skokih, medtem ko je Džidži Vang, prvi Kitajec, ki se je preizkusil v Ligi NBA, prispeval 15 točk.