Blaž Kavčič je izkoristil
Blaž Kavčič je izkoristil "darilo" (poškodbo Philippa Kohlschreiberja, ki bi moral biti njegov tekmec v 1. krogu) in se zanesljivo prebil v 2. krog. Foto: STA
Polona Hercog
Levičarka Maria Marinez Sanchez je izločila Polono Hercog in se bo v 2. krogu pomerila s prvo nosilko Viktorijo Azarenko. Foto: STA
Blaž Kavčič
Najboljši slovenski teniški igralec bo v 2. krogu igral proti Davidu Ferrerju, letošnjemu četrtfinalistu turnirja za grand slam v Wimbledonu. Foto: STA
Katarina Srebotnik in Andreja Klepač
Katarina Srebotnik in Andreja Klepač sta že izpolnili cilj, v torek ju čakata zmagovalki Roland Garrosa. Foto: STA
Roger Federer
Roger Federer se je v prvem krogu namučil z Alejandrom Fallo, v drugem nastopu pa je že ujel pravo formo. Foto: EPA

Kavčič ni imel težav z malo znanim Indijcem Višnujem Vardhanom. 302. igralca sveta, ki je prišel v glavni žreb namesto poškodovanega Philippa Kohlschreiberja, je po uri in 12 minutah premagal s 6:3 in 6:2. Razlika v kakovosti je bila očitna, dolge izmenjave je praviloma dobil Kavčič, ki je naredil le devet nevsiljenih napak. V drugem nizu je stekel servis (skupaj sedem asov). Izkoristil je štiri od sedmih priložnosti za brejk.

S Ferrerjem na igrišču številka ena
"Čutil sem breme, ki sem si ga naložil. Samozavest ni bila na pravi ravni. Pomembno je bilo, da mi je na začetku uspel brejk. Da pokažeš, kdo je 'šef' na igrišču. Če v 1. krogu zmagaš, je to veliko olajšanje," je povedal Kavčič, ki je potreboval takšen odmerek samozavesti, potem ko je hitro izpadel na zadnjih dveh ATP-turnirjih. V 2. krogu ga čaka David Ferrer. Dvoboj bo v torek na igrišču številka ena.

Federer oddal le štiri igre
je v 2. krogu proti Francozu Julianu Benneteauju, s katerim je na letošnjem wimbledonskem turnirju za grand slam igral pet nizov, zmagal s 6:2 in 6:2. Dvoboj na osrednjem igrišču je trajal 58 minut. Švicar se bo v osmini finala v sredo pomeril z Uzbekistancem Denisom Istominom.
Janko Tipsarević je izločil Philippa Petzschnerja s 3:6, 6:3 in 6:4. Srb se bo v osmini finala srečal z Johnom Isnerjem. Napredoval je tudi Juan Martin del Potro, ki je na osrednjem igrišču ugnal Andreasa Seppija s 6:3 in 7:6.
Šveda Johan Brunstrom in Robert Lindstedt sta v 1. krogu turnirja dvojic izločila srbsko dvojico Novak Đoković/Viktor Troicki s 7:6 in 6:3.

Slab začetek Slovenke
Polono Hercog je izločila Maria Martinez Sanchez. Prvi niz je trajal le 31 minut, 29-letna Španka, pred dvema letoma 19. na lestvici WTA (zdaj pa 90.), ga je dobila s 6:2, potem ko je s tremi brejki povedla s 5:0. V drugem nizu (6:4) je Martinezovi takoj uspel brejk in tega zaostanka najboljši slovenski teniški igralki ni uspelo več nadoknaditi. Na igrišču številka 7 so jo izdali tudi živci, saj je vrgla lopar ob tla. Naredila je 12 nevsiljenih napak, tekmica osem.

Srebotnikova in Klepačeva odlično debitirali
Katarina Srebotnik
in Andreja Klepač sta s 7:6, 3:6 in 6:2 premagali gruzijsko dvojico Margalito Čaknašvili/Ana Tatišvili. 26 nevsiljenih napak ni bilo usodnih. V odločilnem nizu je slovenskemu paru prvi brejk uspel v četrti igri (za vodstvo 3:1), drugi pa v zadnji igri. Dvoboj je trajal več kot dve uri.
Slovenski igralki sta danes skupaj odigrali šele prvi uradni dvoboj. V prvem nizu sta se Gruzijki enakovredno merili s slovenskima igralkama, ki pa sta nato suvereno dobili podaljšano igro in dvignili raven igre. Drugi niz je pripadel tekmicama tudi na račun nekaj več napak slovenske naveze, tako da se je igra po uri in pol prevesila v tretji niz.

V odločilnem nizu sta Slovenki zaigrali bolje, v četrti igri jima je uspel ključni brejk in niz sta gladko pripeljali do konca ter se veselili uvodne zmage. "Dvoboj je bil morda malo bolj tesen, kot sva sami pričakovali. Ampak nasprotnici sta igrali zelo solidno, pa čeprav po sistemu toplo hladno, tako da ju je bilo včasih težko prebrati, kako bosta odigrali naslednjo točko. Malo je bila tudi sreča na njuni strani, ampak ko je bilo pomembno, sva z Andrejo izkoristili priložnosti, za katere mislim, ko se potegne črto, sva jih imeli precej več kot tekmici. Mislim, da sva bili celoten dvoboj boljša dvojica in zato nama je uspelo tudi zmagati,” je dejala Srebotnikova.

Težka naloga v drugem krogu
V naslednjem krogu se bosta Slovenki pomerili z drugima nosilkama, zmagovalkama Rolanda Garrosa, Italijankama Saro Errani in Roberto Vinci, ki sta v uvodnem nastopu ugnali Čehinji Lucie Šafarovo in Petro Cetkovsko s 6:2 in 6:3. “Jutri bova igrali proti drugima nosilkama in res nimava česa izgubiti. Italijanki sta zmagovalki grand slama in imata ogromno izkušenj. Tako da bo na drugi strani mreže zagotovo vrhunski tenis, ampak midve z Andrejo lahko malo bolj sproščeno zaigrava. Danes sva morda le vedeli, da sva boljši in da morava zmagati. Jutri pa sproščeno v dvoboj in morda lahko presenetiva Italijanki,” je še dodala Srebotnikova.

Azarenka oddala niz, gladka zmaga Serene
V ženskem delu turnirja je pot proti olimpijskemu odličju začela prva nosilka Belorusinja Viktorija Azarenska, ki je izločila Romunko Irino-Camelio Begu s 6:1, 3:6 in 6:1. Prva favoritinja in letošnja zmagovalka Wimbledona Serena Williams je v 2. krogu premagala Poljakinjo Urszulo Radwansko s 6:2 in 6:3.