Moussa Konate je Senegalu zagotovil veliko točko na Old Traffordu. Foto: Reuters
Juki Otsu
Napadalec Juki Otsu je matiral Davida de Geo. Foto: Reuters
Leandro Damiao
Leandro Damiao je zadel za 2:0. Foto: Reuters

Na stadionu Hampden Park je bil edini strelec na tekmi Juki Ocu v 34. minuti, Japonci pa so zapravili še kar nekaj lepih priložnosti. Španci, ki imajo odlično zasedbo, so v napadu delovali nezbrano.
Konate šokiral Britance
V skupini A so gostitelji olimpijskih iger le remizirali s Senegalom (1:1). Craig Bellamy je na Old Traffordu Britance v 20. minuti popeljal v vodstvo, izenačil pa je Moussa Konate v 82. minuti.

Brazilci popustili v drugem polčasu
V skupini C je v Coventryju Belorusija z zadetkom Dimitrija Bage v 45. minuti ugnala Novo Zelandijo z 1:0. V Cardiffu so glavni favoriti za naslov Brazilci s 3:2 premagali Egipt. Za Brazilijo so bili uspešni Rafael da Silva (16.), Leandro Damiao (26.) in Neymar (30.). Egipt se je vrnil v drugem polčasu, znižala sta Mohamed Aboutrika (62.) in Mohamed Salah (76.).

Že predtem sta se v skupini D Maroko in Honduras razšla z 2:2 (1:0). Pri Hondurasu je oba gola dosegel Jerry Bengtson (56., 65./11 m), pri Maročanih pa sta bila uspešna Abdelaziz Barrada (39.) in Zakaria Labyad (67.).

Bala ne bodo kaznovali
Predsednik Mednarodne nogometne zveze Sepp Blatter je predlagal, da britanski olimpijski komite kaznuje igralca Tottenhama Garetha Bala, ker je zaradi poškodbe hrbta odpovedal olimpijski nastop, nato pa s svojim klubom odigral prijateljsko tekmo na turneji v ZDA in na tekmi proti ekipi Los Angeles Galaxy dosegel gol.

Blatter je dejal, da bi morali reprezentantu Walesa prepovedati igranje tekem v času olimpijskih iger, a se predsednik komiteja Colin Moynihan s tem ne strinja. "Mislim, da bi bil to nesmisel. Razumem razočaranje številnih, ki bi ga želeli videti v britanski reprezentanci, ampak lahko smo veseli, da se je pozdravil prej, kot so zdravniki napovedovali," je izjavil Moynihan.