Andressa Alves je drugi zadetek Brazilije na tekmi takole proslavila z Marto. Foto: Reuters
Nogometni olimpijski turnir se je začel z zmago Švedinj

Brazilke so navdušile svoje navijače. Dobre pol ure so sicer potrebovale, da so strle odpor nasprotnic, mrežo je načela Monica. Po slabe pol ure igre je vratarka Lina Žao žogo iz svoje mreže pobrala še drugič, premagala jo je Andressa Alves. Končni izid (3:0) je ob izteku tekme postavila Cristiane.

Kanadi sta zmago prinesli Janine Backie, ki je mrežo zatresla že v prvi minuti srečanja, in Christine Sinclair, ki je vodstvo podvojila dobrih deset minut pred iztekom rednega dela srečanja. Kanadčanke so sicer večji del tekme - natančneje od 19. minute - igrale z nogometašico manj (izključena je bila Shelina Zadorsky).

Nogometašice Švedske so z zmago odprle olimpijski nogometni turnir. V tekmi 1. kroga so premagale Južno Afriko (1:0), edini gol je v 76. minuti zadela Nilla Fischer, ko je južnoafriška vratarka Roxanne Barker slabo posredovala pri podaji.