Hrvaški vaterpolisti slavijo uvrstitev v finale. Foto: Reuters
Andrija Prlainović
Andrija Prlainović je do srbskega vodstva 6:0 dosegel dva zadetka. Foto: EPA

Polfinalna para sta bila v Riu enaka, kot sta bila pred štirimi leti v Londonu, kjer je Hrvaška po finalni zmagi nad Italijo osvojila naslov. Barakude so odigrale najboljšo tekmo na turnirju, potem ko so pred dnevi dvignile nemalo prahu s porazom proti Franciji, s katerim so se v četrtfinalu izognile Srbom. Pri Hrvatih sta bila najučinkovitejša Andro Bušlje, ki je dosegel štiri gole, in Anđelo Šetka, ki je bil uspešen trikrat. Hrvaški vaterpolisti so si tako že zagotovili tretjo olimpijsko medaljo. V Atlanti so bili leta 1996 drugi, v Londonu pa zlati.

Srbija povedla s 6:0
Prvi favoriti Srbi prav tako iz tekme v tekmo igrajo bolje, potem ko v predtekmovanju na prvih treh tekmah niso zmagali. Aktualni evropski in svetovni prvaki so dvoboj proti Italiji začeli izjemno, v prvi četrtini dosegli tri gole, Filip Filipović pa je na začetku druge četrtine delfine s projektilom popeljal v vodstvo s 4:0. Italijani so bili nemočni, v obup jih je spravljal tudi vratar Branislav Mitrović, Srbi pa so z drugim zadetkom Andrije Prlainovića povedli celo s 6:0. Italija je šele v 15. minuti dosegla prvi zadetek. Ko je na začetku zadnje četrtine Filipović zabil že 17. gol v Riu (s tem je drugi strelec turnirja), je bilo pri srbskem vodstvu 8:3 bolj kot ne vse odločeno.