LeGarrette Blount je odigral tekmo kariere. Foto: Reuters

New England je brez večjih težav odpravil Indianapolis s 43:22. Blestel je tekač LaGarrette Blount, ki je dosegel kar štiri zadetke. V prvem polčasu se je v končno cono trikrat sprehodil po tekih, dolgih za 2 jarda. Eksplodiral pa je na začetku zadnje četrtine, ko je po teku, dolgem 73 jardov, Patriote povedel v vodstvo s 36:22.

Luck vrgel kar štiri prestrežene podaje
Gostujoči podajalec Andrew Luck je že v naslednji akciji vrgel tretjo prestreženo podajo (na koncu je zbral kar štiri). Napako je hitro kaznoval Stephan Ridley s svojim drugim zadetkom v večeru. Patrioti so tako vseh šest zadetkov dosegli po tleh in dosegli klubski rekord.

Lynch dosegel oba domača zadetka
Tudi v Seattlu je močno deževalo. Seahawksi so izločili New Orleans s 23:15. Domači tekač Marshawn Lynch je po tleh pridelal 140 jardov, dosegel pa je tudi edina domača zadetka. Vse preostale točke je prispeval strelec Steven Hauschka.

Brees se je prebudil prepozno
Gostitelji so ob polčasu vodili s 16:0, New Orleans je bil povsem nemočen. Podajalec Drew Brees je zmogel vsega 34 jardov. V drugem polčasu je Brees le oživel, a takrat je bila tekma skoraj odločena. Lynch je dobri dve minuti pred koncem povišal na 23:8, a Svetniki so imeli še vedno možnost za zmago. Marques Colston je 26 sekund pred koncem tekme znižal na 23:15, gostom je nato uspel "on-side kick", s čimer so spet dobili žogo, a za dokončni preobrat jim je zmanjkalo časa.