Magnus Carlsen je znova potrdil, da je najboljši šahist sveta, če je motiviran. Foto: EPA

Naslov si je zagotovil v pospešeni partiji (25 minut + 10 sekund za potezo) z Indijcem Rameshbabujem Praggnanandhaajem. Prvi dve partiji sta se končali z remijem.

Carlsen je imel največ dela v šestnajstini finala, ko je 18-letni Nemec Vincent Keymer povedel in bil blizu napredovanja, a se je Carlsen izvlekel po seriji pospešenih partij s 3,5:2,5.

Carlsen je z zmago osvojil tudi nagradni sklad v višini 50.000 ameriških dolarjev (približno 46.000 evrov) ter se prebil na turnir kandidatov za izzivalca svetovnega prvaka. Poraženec se bo tolažil s priborjenim turnirjem za izzivalca in 35.000 ameriškimi zelenci.

Leta 2013 je Carlsen postal svetovni prvak, ko je ugnal Viswanathana Ananda. Deset let je ohranil naslov, letos pa se je odločil, da ne bo branil naslova. Kitajec Ding Liren je osvojil prestižno lovoriko.

Američan Fabiano Caruana je v boju za bron ugnal domačina Nijata Abasova s 3:1. Prejela sta po 25 oz. 20 tisoč dolarjev nagrade.

Skupaj je na svetovnem pokalu sodelovalo 206 šahistov.