V Indianapolisu sta se srečala sedanjost (Andrew Luck) in preteklost (Peyton Manning) Coltsov. Luck v medsebojnih obračunih vodi s 3:1. Foto: Reuters

Coltsi so sploh prvič v sezoni premagali tekmeca, ki ne prihaja iz njihove divizije, v kateri še vedno vodijo z negativnim razmerjem zmag in porazov (4-5). Dolgo je kazalo na njihovo suvereno zmago, saj je kazalo, da bodo na polčas odšli s prednostjo 17:0. Nekaj sekund pred koncem polčasa so predajali žoge, a bili neprevidni v obrambi, saj je Omar Bolden ujel žogo in z njo pretekel 83 jardov (17:7). Broncosi so po vrnitvi iz slačilnice takoj v prvem napadu spet dosegli zadetek, sredi četrtine je bilo že 17:17.

V izenačenem nadaljevanju je odločil prosti strel Adama Vinatierija, ki je šest minut pred koncem zadel prosti strel, dolg 55 jardov, in postavil izid tekme. Žogo so dobili Broncosi, a je Peyton Manning (281 jardov, 2 TD, 2 INT) takoj vrgel prestreženo podajo. Domači podajalec Andrew Luck (21/36, 252 jardov, 2 TD) šele drugič v sezoni ni vrgel prestrežene podaje.

Zato pa so brez poraza še Cincinnati, New England in Carolina (vsi 8-0). Panterji so ugnali Green Bay s 37:29. Domači podajalec Cam Newton je zrežiral štiri zadetke (tri po zraku, eden po tleh). Še devet minut pred koncem je kazalo na gladko zmago (37:14), a so se Packersi pobrali z dvema zadetkoma in imeli napad za izenačenje. Približali so se na samo štiri jarde od končne cone, a je Aaron Rodgers vrgel prestreženo podajo.