Calvin Johnson je v zadnji četrtini tekme v Arlingtonu prispeval levji delež k velikemu preobratu Detroita. Foto: EPA
Tony Romo
Podajalec Dallasa Tony Romo je bil po tekmi z Detroitom vidno razočaran. Foto: EPA
Greg Jennings
Green Bay Packersi ostajajo še naprej neporaženi, proti Denverju pa je znova blestel lovilec Greg Jennings. Foto: EPA
Tom Brady in Deion Branch
Tom Brady je po porazu v prejšnjem krogu New England znova popeljal do zmage. Tokrat so padli Oakland Raidersi. Foto: EPA
Cam Newton
Podajalec Cam Newton nadaljuje dobre predstave. Tokrat je zbral 374 jardov, kar pa ni bilo dovolj za zmago nad Chicagom. Foto: EPA
Matt Cassel
Kansas City je zmagal prvič v sezoni. Matt Cassel je podal za zadetek Dwayna Bowa, Chiefsi pa so z 22:17 ugnali Minnesoto, ki je še brez zmage v letošnji sezoni. Foto: EPA
Matt Schaub
Houston Texansi so nekoliko presenetljivo premagali udeležence lanskega Superbowla Pittsburgh Steelerse. Matt Schaub je zbral 138 jardov in podal za zadetek. Foto: EPA
Philadelphia Eagles
Philadelphia je v prejšnjem krogu izgubila z New York Giantsi. Tokrat je klonila pred San Franciscom. Michael Vick, ki si je na prejšnji tekmi poškodoval roko, je sicer zbral 416 jardov (75 jih je zbral tudi s tekom), a to ni bilo dovolj za zmago. Foto: EPA
Ryan Fitzpatrick
Buffalo Billsi so po odličnem štartu v sezono tokrat morali priznati premoč Cincinnatiju. Ryan Fitzpatrick ni podal za zadetek. Foto: EPA
Rex Ryan
Ekipa NY Jets (na fotografiji glavni trener Rex Ryan) je izgubila še drugič v sezoni. V Baltimoru so bili s 34:17 boljši Ravensi. Tekma je bila polna napak, podajalca pa sta skupaj zbrala zgolj 282 jardov. Joe McKnight je po predaji žoge v prvi četrtini pretekel 107 jardov za zadetek Jetsov in s tem zrušil klubski rekord. Foto: EPA
Tampa Bay Buccaneers
Tampa Bay Buccaneersi so v ponedeljek zvečer po krajevnem času na koncu vendarle strli odpor oslabljenih Indianapolis Coltsov in jim prizadejali še četrti poraz v letošnji sezoni. Foto: EPA

Že v prejšnjem krogu je Detroit nadoknadil zaostanek 20 točk in zmagal v podaljšku. Tokrat mu je uspelo na krilih odličnega Matthewa Stafforda nadoknaditi 24 točk v Arlingtonu proti Dallasu. "Vse skupaj je noro! Ko smo zaostajali s 27:3, smo vedeli, da bomo morali pokazati vse, kar znamo," je dejal prvi podajalec Detroita. Dallas je pred začetkom zadnje četrtine še vodil s 30:17, nato pa Calvinu Johnsonu dovolil dva zadetka in zmago izpustil iz rok. Detroit je sezono s štirimi zaporednimi zmagami začel prvič po letu 1980, ko so grenkobo poraza okusili šele v 5. krogu.

Denver nemočen v Green Bayu
V diviziji NFC Sever je še ena ekipa s polnim izkupičkom - Green Bay Packers. Aktualni prvaki so se znesli nad nemočnim Denverjem, ki je izgubil kar štiri žoge (tri prestrežene podaje). Tri minute pred iztekom polčasa so Broncosi držali ugoden izid (21:17), nato pa Green Bayu dovolili štiri zaporedne zadetke (49:17). Poraz svetovnih prvakov iz let 1997 in 1998 je tri minute pred koncem z zadetkom ublažil Daniel Fells. Charles Woodson je v prvi četrtini še enajstič v karieri prestreženo podajo spremenil v zadetek, kar ga uvršča na drugo mesto večne lestvice Lige NFL. Zdaj zaostaja zgolj za Rodom Woodsonom, ki mu je to uspelo 12-krat.

Brady brez težav zaustavil vroči Oakland
V prejšnjem krogu je podajalec New England Patriotsov Tom Brady vrgel kar štiri prestrežene podaje proti Buffalo Billsom, tokrat je proti Oakland Raidersem meril precej natančneje (19:31). Zbral je sicer 'le' 226 jardov, a znova podal za dva zadetka in se na lestvici po številu zaporednih tekem, na katerih podajalec poda za najmanj dva zadetka, na vrhu izenačil s Peytonom Manningom (13). Izenačenje rekorda sta mu omogočila njegova najljubša lovilca Wes Welker in Deion Branch.

Liga NFL, 4. krog

CHICAGO - CAROLINA 34:29
Podaje: Cutler 102 (INT); Newton 374 (TD, INT).
Tek: Forte 205 (TD); Williams 82.
Ujete podaje: Knox 48; Smith 181.

CINCINNATI - BUFFALO 23:20
Podaje: Dalton 298 (TD, 2 INT); Fitzpatrick 199.
Tek: Benson 104; Jackson 66 (TD).
Ujete podaje: Green 118; Johnson 58.

CLEVELAND - TENNESSEE 13:31
Podaje: McCoy 350 (TD, INT); Hasselbeck 220 (3 TD, INT).
Tek: Hillis 46; Johnson 101.
Ujete podaje: Little 57; Cook 93 (TD).

DALLAS - DETROIT 30:34
Podaje: Romo 331 (3 TD, 3 INT); Stafford 240 (2 TD, INT).
Tek: Jones 57; Best 47.
Ujete podaje: Robinson 116; Johnson 96 (2 TD).

KANSAS CITY - MINNESOTA 22:17
Podaje: Cassel 260 (TD); McNabb 202 (2 TD, INT).
Tek: Jones 37; Peterson 80.
Ujete podaje: Bowe 107 (TD); Shiancoe 58.

ST. LOUIS - WASHINGTON 10:17
Podaje: Bradford 164 (TD); Grossman 143 (TD, INT).
Tek: Jackson 45; Torain 135 (TD).
Ujete podaje: Alexander 46; Gaffney 62.

PHILADELPHIA - SAN FRANCISCO 23:24
Podaje: Vick 416 (2 TD, INT); Smith 291 (2 TD).
Tek: Vick 75; Gore 127 (TD).
Ujete podaje: Jackson 171; Crabtree 68.

JACKSONVILLE - NEW ORLEANS 10:23
Podaje: Gabbert 196 (TD, INT); Brees 351 (TD, 2 INT).
Tek: Jones-Drew 84; Sproles 75.
Ujete podaje: Thomas 73; Graham 132 (TD).

HOUSTON - PITTSBURGH 17:10
Podaje: Schaub 138 (TD); Roethlisberger 206 (INT).
Tek: Foster 155 (TD); Redman 40.
Ujete podaje: Daniels 69 (TD); Wallace 77.

ARIZONA - NY GIANTS 27:31
Podaje: Kolb 237 (INT); Manning 321 (2 TD).
Tek: Wells 138 (3 TD); Bradshaw 39 (TD).
Ujete podaje: Fitzgerald 102; Nicks 162 (TD).

SEATTLE - ATLANTA 28:30
Podaje: Jackson 319 (3 TD, 2 INT); Ryan 291 (TD).
Tek: Lynch 24 (TD); Turner 70 (2 TD).
Ujete podaje: Baldwin 84; Jones 127.

GREEN BAY - DENVER 49:23
Podaje: Rodgers 408 (4 TD, INT); Orton 273 (3 TD, 3 INT).
Tek: Starks 63; McGahee 103.
Ujete podaje: Jennings 103 (TD); Lloyd 136.

OAKLAND - NEW ENGLAND 19:31
Podaje: Campbell 344 (TD, 2 INT); Brady 226 (2 TD).
Tek: McFadden 75; Ridley 97 (TD).
Ujete podaje: Heyward-Bey 115; Welker 158 (TD).

SAN DIEGO - MIAMI 26:16
Podaje: Rivers 307 (TD); Moore 167 (INT).
Tek: Mathews 81; Bush 50.
Ujete podaje: Jackson 108 (TD); Marshall 52.

BALTIMORE - NY JETS 34:17
Podaje: Flacco 163 (INT); 119 (INT).
Tek: Rice 66 (TD); Greene 23.
Ujete podaje: Rice 64; Mason 37.

TAMPA BAY - INDIANAPOLIS 24:17
Podaje: Freeman 287 (TD); Painter 281 (2 TD).
Tek: Blount 127 (TD); Addai 41.
Ujete podaje: Parker 70 (TD); Garcon 146 (2 TD).