Slovenija (na fotografiji Rok Mordej) po letih 2003 in 2010 tretjič sodeluje na EP-jih, kjer še ni osvojila točke. Foto: Drago Perko

Špancem smo "parirali", dokler smo imeli dovolj moči. Do izraza je prišla razlika v fizični pripravljenosti, tekmec je v tem segmentu pač boljši. Na tem mestu hvala vsem navijačem, ki so nam pomagali na tej tekmi. Bili so čudoviti!

Selektor Slovenije Andrej Dobovičnik
Primož Zorč
Dvoboj Primoža Zorča in Miguelina. Foto: Drago Perko

Ponosen sem na svoje soigralce in celo ekipo, ki se je izkazala. Potrdili smo, da lahko igramo proti vsaki ekipi na svetu. Zahvaljujem se tudi vsem navijačem. Sam sem kupil 35 vstopnic za moje prijatelje in družinske člane. Na tem mestu bi pozval navijače - pridite znova v četrtek, potrebovali vas bomo proti Ukrajini, ki se nas boji.

Damir Pertič

V 15. minuti je Špance povedel v vodstvo Miguelin po podaji Alemaa. Toda odgovor je sledil že dve minuti pozneje, ko je po podaji Roka Grželja s strani izenačil Alen Fetić. Varovanci Andreja Dobovičnika so bili po prvem polčasu zelo zadovoljni, saj je redkokdo pričakoval, da bodo proti aktualnim evropskim prvakom in svetovnim podprvakom na odmor odšli z izidom 1:1. Slovenija je igrala dobro in zrelo.
V drugem polčasu so Španci dvignili ritem, Slovenci pa pričakovano popustili. Igralci s Pirenejskega polotoka so v novo vodstvo prišli v 25. minuti, ko je od daleč mrežo zatresel Aicardo, v 27. minuti pa je po predložku Miguelina zadel še Torras. Isti igralec je v 30. minuti povišal na 4:1. Končni izid je v 37. minuti postavil danes najboljši igralec v slovenski reprezentanci Rok Mordej, ki je v 8. minuti stresel tudi prečko. Prav tako gre pohvaliti vratarja Aljošo Mohoriča.
Lepa podpora s tribun
Slovensko zbrano vrsto je v dvorani Arena spremljalo približno 2.500 navijačev, skupaj pa se je na tribunah zbralo 5.308 gledalcev.
Slovenci so bili pred tekmo na papirju avtsajderji, saj Španci že vse od oktobra 2007 po rednem delu niso izgubili tekme. Igral je tudi Benjamin Melink, ki je imel v zadnjih dneh težave z gnojno angino. Na tribuni sta ostala Gaj Rosič in Alen Mordej.
"Zelo sem vesel in ponosen na to, kako se je Slovenija zoperstavila Španiji. Igralci so bili zelo pogumni, niso se ustrašili tekmeca. Dobro so igrali, svoje so dodali navijači, ki so prišli v Zagreb, ki je blizu," je povedal predsednik Nogometne zveze Slovenije Aleksander Čeferin, ki si je srečanje ogledal v živo.
V slovenskem taboru več upov polagajo v četrtkovo tekmo proti Ukrajini (20.30), ko bodo iskali točke za uvrstitev v četrtfinale.
Skupina B (Zagreb):
SLOVENIJA - ŠPANIJA
2:4 (1:1)
5.308; Fetić 17., R. Mordej 37.; Miguelin 15., Aicardo 25., Torras 28., 30.
Slovenija: Mohorič, Puškar (vratarja), Osredkar, R. Mordej, Zorč, Grželj, Melink, Fetić, Drobne, Čujec, Uršič, Pertič.
Španija: Luis Amado, Juanjo (vratarja), Torras, Kike, Borja, Miguelin, Ortiz, Lozano, Lin, Rafael Usin , Alemao , Aicardo.