Peter Kauzer se je v prvi vožnji mučil na progi, nato pa le dokazal, zakaj je med glavnimi favoriti za zlato medaljo. Foto: Sandi Fišer
Kauzer v kvalifikacijah Tacna četrti

Branilec naslova svetovnega prvaka iz lanskega Seu d'Urgella, Peter Kauzer, je v kvalifikacijah poskrbel za negotovost slovenskih navijačev, saj so mu sodniki v prvi vožnji prisodili 50 kazenskih sekund za izpuščena vratca, tako da je bil daleč od mest, ki so vodila v nadaljevanje tekmovanja. Toda to 27-letnega Hrastničana ni zmotilo in je v drugi vožnji pokazal kakovost in kljub malce zadržani predstavi vseeno dosegel četrti čas. Za najhitrejšim, Francozom Fabienom Lefevrom, je zaostal 2,62 sekunde.

Pritisk gledalcem na polnih tribunah ob Savi je v prvem nastopu malce dvignil tudi Jure Meglič, ki je takrat progo končal s kar 102 kazenskima sekundama. Toda tudi njemu se je pred drugim nastopom po pogovoru s trenerjem uspelo zbrati in se zanesljivo uvrstiti v nedeljski del tekmovanja. Meglič je imel na koncu peti čas kvalifikacij, bil je 12 stotnik sekunde počasnejši od Kauzerja.

Zanesljivo pa se je v nedeljski polfinale prebil tudi izkušeni Dejan Kralj, ki si je v nasprotju s svojima dvema reprezentančnima kolegoma že po prvi vožnji priveslal nadaljnje tekmovanje, v drugi pa je svoj izid še izboljšal in končal na 16. mestu.