Luka Lapornik je blestel v zadnji četrtini, vendar sam ni zmogel preobrata. Foto: www.alesfevzer.com

Krka je lani prva premagala Beograjčane, zato so si v Novem mestu želeli to ponoviti. V prvem polčasu so ves čas vodili, v drugem polčasu pa dosegli le še 25 točk.
Zelo dobra igra Krke v prvem delu
Novomeščani so prevzeli pobudo ob koncu prve in na začetku druge četrtine, ko so z delnim izidom 7:0 povedli s 26:17. Dvakrat je bil natančen Matej Rojc, Mirko Mulalić pa je zadel trojko. Quincy Miller in Stefan Jović sta z zaporednima metoma za tri točke znižala na 31:28. Na odmor je odšla Krka s petimi točkami prednost (40:35).
Le Lapornik razigran v končnici
Beograjčani so se razigrali na začetku drugega polčasa, center Maik Zirbes je dvakrat zadel v seriji 8:0, Branko Lazić pa je s trojko povišal prednost gostov na 42:46. Napeto srečanje se je nadaljevalo, Krka je po 30 minutah zaostajala le za točko (50:51).
V zadnji četrtini so si gostitelji privoščili nekaj nepotrebnih napak, predvsem po nešportni osebni napaki Rojca v 32. minuti so gostje pobegnili za šest (52:58). To je bila razlika, ki je domača ekipa ni več mogla nadoknaditi. Luka Lapornik se je razigral, nanizal je osem točk in bil na koncu s 17 točkami tudi prvi strelec tekme. Krko je približal na 65:68, vendar je Vladimir Štimac s tremi prostimi meti potrdil zmago Beograjčanov.

V naslednjem krogu bo Krka znova igrala doma, v soboto v dvorano Leona Štuklja prihaja vodilna Budućnost.