Hrvaški vaterpolisti se po desetih letih znova veselijo zlatega odličja. Foto: Reuters
Hrvaški selektor Ivica Tucak se je po zadnjem pisku sirene znašel v bazenu. Foto: Reuters
Sandro Sukno
Sandro Sukno je bil najzaslužnejši za naslov Hrvatov. Foto: Reuters
Hrvaški vaterpolisti zlati v Budimpešti

V finalu je bila ključna prva četrtina, ki so jo Hrvati dobili kar s 4:0. Blestela sta Sandro Sukno in Maro Joković. Madžari so se na krilih številnih navijačev prebudili v drugi četrtini, ki so jo dobili z 2:0. Kristian Peter Hanhercz je celo izenačil na 4:4. Izjemni Sukno je sredi zadnje četrtine zadel za 7:4, nato pa potrdil zmago z golom za 8:6.
V polfinalu so Hrvati v izjemno napetem srečanju premagali branilce naslova Srbe z 12:11. Hrvaška je prvi naslov svetovnega prvaka osvojila leta 2007 v Melbournu. Sledile so tri zaporedne bronaste medalje (Rim 2009, Šanghaj 2011 in Barcelona 2013), pred dvema letoma v Kazanu pa so bili v finalu boljši Srbi, ki so tudi aktualni olimpijski in evropski prvaki.

Srbska reprezentanca je osvojila bronasto kolajno na svetovnem prvenstvu v Budimpešti, potem ko je na tekmi za tretje mesto premagala Grčijo z 11:8.