Eva Terčelj se iz Španije vrača z odličnim četrtim mestom, kar je lep obet pred septembrskim svetovnim prvenstvom v Londonu. Foto: Nina Jelenc
Terčeljeva do najboljše uvrstitve letos
Nastop dvojca Božič/Taljat v finalu Seu d'Urgella

"Zelo sem zadovoljna s svojo vožnjo. Je malo nehvaležno to 4. mesto mesto, vendar zelo dobro. Mislim, da lepo stopnjujem formo in gradim sezono. Upam, da bom vse znala nagraditi," je povedala Terčeljeva.

Zmagala je Avstrijka Corinna Kuhnle, leta 2010 svetovna prvakinja v Tacnu, ki je bila slabe štiri sekunde hitrejša od Terčeljeve. Urška Kragelj je osvojila 15. mesto.

V finalu kanuističnih dvojcev sta se na četrti tekmi sezone svetovnega pokala prvič v finale prebila Luka Božič in Sašo Taljat, ki sta končala na petem mestu. Sodniki so jima prisodili dotik osmih vratc in dve kazenski sekundi pribitka, kar je bilo precej sporno (več v videu desno).

"Malo grenkega priokusa je ostalo. Bila sva zelo blizu. Vesela sva, ker sva pokazala dobro vožnjo. Bil je dotik, ki ga midva nisva naredila, sodniki so se odločili tako," je povedal Božič. Zmagala sta Francoza Gauthier Klauss in Matthieu Peche, ki sta Slovenca prehitela za 2,43 sekunde.

Finale svetovnega pokala bo naslednji konec tedna v Pauu v Franciji, nato pa se bodo kajakaši in kanuisti na divjih vodah začeli pripravljati na svetovno prvenstvo v Londonu, ki se bo začelo 16. septembra.