Benjamin Savšek je na EP-jih že osvojil dve posamični medalji. Foto: BoBo

Kajak in kanu: Slovenci ostali brez finala

Kragljeva in Savšek enajsta
3. junij 2018 ob 10:50,
zadnji poseg: 3. junij 2018 ob 13:01
Praga - MMC RTV SLO

Zadnji dan evropskega prvenstva v kajaku in kanuju so slovenski tekmovalci ostali brez finalnih nastopov v posamičnih konkurencah.

Kajakašica Urša Kragelj je v polfinalu dosegla 11. čas, finale ji je ušel za vsega 28 stotink. Progo je sicer odpeljala zelo hitro, a se je dotaknila kar treh vratc, kar je bilo usodno.

Slavila je Nemka Ricarda Funk, medalji pa sta osvojili še Avstrijka Corinna Kuhnle in Britanka Fiona Pennie. Prav vse so progo opravile brez dotika.

Tudi Benjamin Savšek je v kanuju osvojil 11. mesto, za vnovični nastop bi moral nastopiti 73 stotink sekunde. Luka Božič je dosegel 14. čas. Naslov evropskega prvaka je osvojil Britanec Ryan Westley, drugi je bil njegov rojak Adam Burgess, tretji pa Čeh Tomaš Rak.

Na koncu sporeda bosta v istih tekmah na sporedu še ekipni tekmi.

V soboto je blestel Peter Kauzer, ki je osvojil naslov evropskega prvaka.