Washington pod taktirko podajalca RG3 nadaljuje z vzponom po lestvici: z nenavadnim odločilnim zadetkom, ko je Robert Griffin III med padcem že izgubil žogo, a je pristala v rokah soigralca Joshue Morgana, so Redskinsi v ponedeljek ugnali New York Giantse s 17:16. Foto: Reuters
Kansas City
Igralci Kansasa so po tragediji zmagali drugič v sezoni. Foto: Reuters

Tragedija se je zgodila v soboto, ko je 25-letni Belcher ubil svojo življenjsko sopotnico, s katero sta imela trimesečnega otroka, nato se je odpeljal v prostore kluba, kjer se pred nekaterimi predstavniki kluba ustrelil. Chiefsi so dan pozneje le odigrali tekmo proti Carolini in jo dobili s 27:21, kar je bila šele njihova druga zmaga v sezoni in prva pred domačimi gledalci.

Luck v Detroitu z norim preobratom
Svojo divizijo se že dobili New England, Denver in Atlanta, v končnici pa je tudi že Houston. Za najbolj dramatično zmago je poskrbel Indianapolis, ki je v gosteh premagal Detroit s 35:33. Lionsi so sredi zadnje četrtine že vodili s 33:21, nato je Coltsom v zadnjih treh minutah uspelo doseči dva zadetka. Andrew Luck je za zadetek podal LaVonu Brazillu in Donnieju Averyju, slednji je točke dosegel že po izteku igralnega časa.

Isti ekipi bi kmalu spet igrali neodločeno
St. Louis je globoko v podaljšku ugnal San Francsico s 16:13. Gostje so še v zadnji četrtini vodili z 10:2, ko je njihov podajalec Colin Kaepernick pred svojo končno cono izgubil žogo, Janoris Jenkins pa je z njo stekel v končno cono. Zmago je prinesel Greg Zuerlein, ki je 26 sekund pred iztekom podaljška zadel prosti strel, dolg 54 jardov. Že ob izteku časa v rednem delu pa je bil natančen s 53 jardov. St. Louis in San Francisco sta pred 3 tedni igrala neodločeno, kar se je v Ligi NFL pripetilo prvič po štirih letih. Takrat je mesto podajalca dobil Kaepernick, čeprav se je takrat poškodovani Alex Smith medtem že pozdravil.

V podaljšku je zmagal tudi Seattle, ki je v gosteh presenetil Chicago s 23:17. Gostujoči podajalec Russell Wilson je sredi podaljška v 13 jardov v končno cono poslal Sidneyja Rica.