Divjevodaši moštveno brez kolajne

Srebro je osvojila Francija, bron Španija. Slovenija je imela šest dotikov, kar je odneslo medaljo. Nastopili so Benjamin Savšek, Simeon Hočevar in Dejan Stevanovič. Zmagovalni oder so zgrešili le za pol sekunde.

Kajakaši Peter Kauzer, Dejan Kralj in Jure Meglič, od katerih smo največ pričakovali, so osvojili le sedmo mesto, tako da zadnja kolajna s svetovnih prvenstev ostaja bronasta ekipna kajakaška iz Penritha 2005. Zmagali so Čehi pred Britanci in Španci.

"Tak je pač ta šport. Nepredvidljiv. Narediš eno napako in si ob kolajno. V zgornjem delu smo veslali dobro, nato pa v 18. vratcih naredili napako. Sam je nisem niti videl, tako da sem bil kar malce začuden nad končnim časom. Razočaranje je veliko, saj smo na treningih veslali odlično," je povedal Kauzer.

Kajakašice Urša Kragelj, Nina Mozetič in Eva Terčelj so bile pete.

Dvojcem Luki Božiču in Sašu Taljatu, Blažu Ovnu in Urbanu Jarcu ter Anžetu in Juretu Janežiču se je nastop ponesrečil. Končna uvrstitev je 10. mesto med 11 ekipami.

V nedeljo bodo na sporedu polfinali in finali v posamični konkurenci.