Obračun med Cowboysi in Giantsi sta zaznamovala oba napada, ključno potezo pa je prispeval Jason Pierre Paul, ki je takole ustavil strel Danu Baileyju. Foto: Reuters
Houston
Houston je dosanjal sanje vsake ekipe in se prebil v končnico. Najdaljši niz neigranja v končnici imata sicer Buffalo in Detroit, ki sta se pred 11 leti nazadnje uvrstila med tiste, ki se tudi januarja bojujejo za pokal Vincea Lombardija. Foto: Reuters
Tim Tebow
Ne glede na to, kaj si ljudje mislijo o Timu Tebowu, dejstva kažejo, da je iz zmagovalnega testa. Čeprav so njegove sposobnosti podajalca sila omejene, je Denver pod njegovim vodstvom dobil sedem od osmih tekem in zdaj sam vodi v diviziji AFC-zahod. V prvih treh četrtinah igra res slabo (38,7 % zaključenih podaj, 520 jardov, 5 TD, indeks podaj 65,1), samo v zadnji četrtini (in treh podaljških) pa so številke občutno višje kot v prvih treh četrtinah skupaj (60,9 % zaključenih podaj, 770 jardov, 6 TD, indeks podaj 107,9). Foto: Reuters
Rob Gronkowski
Rob Gronkowski (New England) je spet ujel dve podaji za zadetek, letos jih ima že 15, s čimer je postavil nov rekord v ligi med robnimi napadalci. Skupaj jih ima v dveh sezonah 25. Rekord po številu TD-jev v prvih dveh sezonah ima sicer Bill Groman, ki je v letih 1960 in 1961 ujel 29 podaj za zadetek. Foto: Reuters
Drew Brees
Končnico si je zagotovil tudi New Orleans, ki je z 22:17 ugnal Tennessee. Drew Brees je obe podaji za zadetek dosegel v zadnji četrtini. Letos je že na desetih tekmah s podajami zbral vsaj 300 jardov, s čimer mu je to po letu 2008 uspelo drugič v karieri. S tem se lahko pohvali le še Rich Gannon (leta 2002). Titansi so imeli dva napada za zmago, a so ostali brez preobrata. Foto: Reuters
John Skelton
Za presenečenje kroga je poskrbela Arizona, ki je ugnala San Francisco z 21:19. Pri Cardinalsih se je spet poškodoval podajalec Kevin Kolb. John Skelton je ponujeno priložnost dobro izkoristil, saj je podal za vse tri zadetke. Njegova priljubljena tarča je bil Larry Fitzgerald, ki s sedmimi podajami zbral kar 149 jardov. 'Fitz' je osmi igralec v zgodovini lige, ki je v svojih prvih osmih sezonah vsaj šestkrat presegel mejo tisočih jardov. Foto: Reuters
Ryan Grant
Green Bay suvereno koraka k prvemu mestu v svoji konferenci, saj je dobil še 13. tekmo, Oakland je premagal s 46:16. Aaron Rodgers je imel prvič v sezoni indeks podaj nižji od 100, z novima podajama za zadetek je izenačil klubski rekord Bretta Favra iz leta 1996 (39). Pri Packersih so po daljšem času lahko zadovoljni z igro po tleh (Ryan Grant je dosegel dva zadetka), manj pa s poškodbo lovilca Grega Jenningsa. Foto: EPA
Julio Jones
Atlanta je v lovu na uvrstitev v končnico dosegla veliko zmago na gostovanju pri divizijskem tekmecu Carolini z 31:23. Panterji so dobili prvi polčas s 23:7, a nato niso dosegli niti točke več. Matt Ryan je podal kar za štiri zadetke, v zadnji četrtini je obe njegovi podaji ujel Julio Jones (za 17 in 75 jardov). Foto: Reuters
Detroit
Detroit je že v 10. minuti proti Minnesoti vodil z 21:0, a nato komaj rešil zmago s 34:28. Vikingi so imeli nekaj sekund pred koncem tekme en jard pred končno cono napad za zmago, domači branilec DeAndre Levy je rezervnega podajalca Joea Webba držal za masko, a so piščalke sodnikov ostale neme. Foto: Reuters

Najbolj vroče je bilo v Dallasu, kjer so domači Kavboji in NY Giantsi neposredno obračunali za vrh divizije NFC-vzhod. Gostitelji bi z zmago samo tri tedne pred koncem rednega dela ušli že na dve zmagi prednosti. A na koncu so po pravem trilerju slavili Giantsi s 37:34, s čimer so tudi prevzeli vodstvo v diviziji.

Pierre Paul vplival na pet ključnih točk
Dallas je pet minut pred koncem po zadetku Deza Bryanta (podaja Tonyja Roma je bila dolga kar 50 jardov) povedel s 34:22. A Eli Manning (skupaj natanko 400 jardov) je ustvaril dva hitra napada, najprej je zadetek po zraku dosegel Jake Ballard, 46 sekund pred koncem pa Brandon Jacobs še po tleh. Giantsom je pri zadnjem zadetku uspela še akcija za dve točki, kar je pomenilo, da bi se Kavboji s prostim strelom lahko rešili "le" v podaljšek. Romo je z nekaj hitrimi akcijami Danu Baileyju šest sekund pred koncem res omogočil prosti strel, dolg 47 jardov. A gostujoči igralec Jason Pierre Paul se je pri strelu ravno toliko dotaknil žoge, da je izgubila moč in ni zletela do gola. Pierre Paul je bil zaslužen tudi za prvi točki Giantsov na tekmi, saj je v šesti minuti v končni coni zrušil Roma.

Houston "udaril" dve sekundi pred koncem
Vznemirljiv konec je bil tudi v Cincinnatiju, kjer je Houston odločilne točke dosegel samo dve sekundi pred koncem in premagal Bengalse z 20:19. Šest jardov dolgo podajo T. J. Yatsa je v končni coni ujel Kevin Walter, s čimer se je Houston prvič v svoji devetletni zgodovini uvrstil v končnico. Texansi so klubski rekord zmag podaljšali na sedem, čeprav igrajo "le" s tretjim podajalcem Yatsem - Matt Schaubb in Matt Leinart sta se namreč poškodovala v dveh zaporednih tednih.

Prater zadel 50+ jardov dolga prosta strela
Spremljevalci Lige NFL so navajeni, da med tekme, ki se odločajo ob koncu, po navadi sodi tudi Denver. Niti tokrat ni bilo nič drugače, Broncosi so na svojem igrišču v podaljšku premagali Chicago s 13:10. Domači napad je spet dolgo šepal, oživel je povsem v izdihljajih rednega dela. Demaryius Thomas je "touchdown" dosegel dve minuti pred koncem tekme, Matt Prater pa je vsega tri sekunde pred koncem s prostim strelom (59 jardov) odločitev prenesel v podaljšek. Prvi napad so sicer dobili Bearsi, a je Marion Barber izgubil žogo, Prater pa je zmagovalca odločil z natančno izvedenim prostim strelom (51 jardov).

Štirje že čez mejo 4.000 jardov
New England suvereno korako proti končnici, a tudi deseta zmaga v sezoni (proti Washingtonu s 34:27) je pokazala, da brez hitrega napredka v obrambi le težko upa na šampionski prstan. Tom Brady je podelil tri podaje za zadetek, v zadnji četrtini pa je v končni coni vrgel prestreženo podajo, zaradi česar je moral od koordinatorja napada Billa O'Briena slišati kar nekaj krepkih besed. Zdaj ima v svoji statistiki 294 TD-jev, s čimer na večni lestvici zaseda šesto mesto. Čeprav so do konca sezone na sporedu še tri tekme, je četrtič v karieri premagal mejo 4.000 jardov. S 4.273 jardi je drugem mestu, nekoč magično mejo so letos prebili tudi Drew Brees (4.368), Aaron Rodgers (4.125) in Eli Manning (4.105).

Liga NFL, 14. teden:
PITTSBURGH - CLEVELAND 14:3
Podaje: Roethlisberger 280 (2 TD, INT); McCoy 209 (2 INT).
Tek: Mendenhall 76; Ogbonnaya 31.
Ujete podaje: Brown 151 (TD); Moore 55.
Prosti streli: Suisham /; Dawson 20.

CINCINNATI - HOUSTON 19:20
Podaje: Dalton 189 (TD); Yates 300 (2 TD, INT).
Tek: Benson 91; Tate 67, Foster 41.
Ujete podaje: Green 59; Daniels 100.
Prosti streli: Nugent 22, 47, 49, 28; Rackers 46, (47), 33.
DETROIT - MINNESOTA 34:28
Podaje: Stafford 227 (2 TD); Ponder 115 (2 TD, 3 INT).
Tek: Williams 43; Webb 109 (TD).
Ujete podaje: Young 87 (TD); Harvin 69 (TD).
Prosti streli: Hanson 30, 26; Longwell /.
TENNESSEE - NEW ORLEANS 17:22
Podaje: Locker 282 (TD); Brees 337 (2 TD).
Tek: Locker 36 (TD); Ivory 53.
Ujete podaje: Washington 130 (TD); Colston 105 (2 TD).
Prosti streli: Bironas 43; Kasay 25, 29, 22.
MIAMI - PHILADELPHIA 10:26
Podaje: Moore 95 (TD, INT); Vick 208 (TD, INT).
Tek: Bush 103; McCoy 38 (2 TD).
Ujete podaje: Fasano 56; Jackson 59 (TD).
Prosti streli: Carpenter (55), 22; Henery 40.
NY JETS - KANSAS CITY 37:10
Podaje: Sanchez 181 (2 TD); Palko 195 (TD, INT).
Tek: Greene 129 (TD), Sanchez 4 (2 TD); Battle 33.
Ujete podaje: Greene 58, Tomlinson 50 (TD); Bowe 69.
Prosti streli: Folk /; Succop 53.
WASHINGTON - NEW ENGLAND 27:34
Podaje: Grossman 252 (2 TD, INT); Brady 357 (3 TD, INT).
Tek: Helu 126; Woodhead 41.
Ujete podaje: Gaffney 92 (TD); Gronkowski 160 (2 TD).
Prosti streli: Gano 24, 25; Gostkowski 23, 24.
CAROLINA - ATLANTA 23:31
Podaje: Newton 276 (2 TD, 2 INT); Ryan 320 (4 TD).
Tek: Williams 87 (TD); Turner 76.
Ujete podaje: Smith 125; Jones 104 (2 TD).
Prosti streli: Mare (36); Bryant 30, (46).
JACKSONVILLE - TAMPA BAY 41:14
Podaje: Gabbert 217 (2 TD, 2 INT); Freeman 181 (2 INT).
Tek: Jones Drew 85 (2 TD); Blount 74 (TD).
Ujete podaje: Jones Drew 51 (2 TD); Winslow 38.
Prosti streli: Scobee /; Barh /.
BALTIMORE - INDIANAPOLIS 24:10
Podaje: Flacco 227 (2 TD, INT); Orlovsky 136 (TD, INT).
Tek: Rice 103 (TD); Brown 28.
Ujete podaje: Boldin 57; Garcon 46.
Prosti streli: Cundiff 36; Vinatieri 22.
DENVER - CHICAGO 13:10 (podaljšek)
Podaje: Tebow 236 (TD, INT); Hanie 115.
Tek: Tebow 49; Barber 108 (TD).
Ujete podaje: Thomas 78 (TD); Knox 37.
Prosti streli: Prater (28), 59, 51; Gould 57.
ARIZONA - SAN FRANCISCO 21:19
Podaje: Skelton 282 (3 TD, 2 INT); Smith 175.
Tek: Wells 27; Gore 72 (TD).
Ujete podaje: Fitzgerald 149 (TD); Crabtree 63.
Prosti streli: Feely /; Akers 46, 22, (50), 27, 22.
GREEN BAY - OAKLAND 46:16
Podaje: Rodgers 281 (2 TD, INT); Palmer 245 (TD, 4 INT).
Tek: Grant 85 (2 TD); Bush 78 (TD).
Ujete podaje: Nelson 81 (TD); Heyward Bey 78.
Prosti streli: Crosby 34, 38, 49, 33; Janikowski /.
SAN DIEGO - BUFFALO 37:10
Podaje: Rivers 240 (3 TD); Fitzpatrick 176 (2 INT).
Tek: Mathews 114; Spiller 46.
Ujete podaje: Gates 68 (2 TD); Johnson 116.
Prosti streli: Novak 47; Rayner (53), 37.
DALLAS - NY GIANTS 34:37
Podaje: Romo 321 (4 TD); Manning 400 (2 TD, INT).
Tek: Jones 106; Jacobs 101 (2 TD).
Ujete podaje: Robinson 137 (TD); Nicks 154.
Prosti streli: Bailey 49, 49, (47); Tynes 23, 26.