Donald Driver je ujel dve podaji za zadetek. Aaron Rodgers je vrgel kar 13 podaj, ki so bile dolge vsaj 15 jardov, s čimer je izenačil svoj rekord. V prvem polčasu je bil pri teh podajah uspešen 2/6, v drugem pa 4/7. Foto: Reuters
Alex Smith
Alex Smith in Aaron Rodgers imata nekaj skupnih lastnosti. Oba sta bila izbrana na naboru leta 2005. Takrat je bil za prvi izbor 'predviden' Rodgers, a je bil izbran šele 24., San Francisco je prvi izbral prav Smitha. Ta je imel potem sila povprečno kariero, Rodgers pa odlično. Smith je zablestel šele letos, zdaj sta edina podajalca, ki sta uradno že v končnici. Alex Smith je tokrat podal za dva zadetka, obe podaji pa sta presegli mejo 50 jardov (52 in 56)! Foto: Reuters
Cam Newton
Cam Newton s 13 zadetki celo vodi po številu 'touchdownov' po tleh. Enega manj ima LeSean McCoy, dva manj pa Adrian Peterson. Po jardaži sicer vodi McCoy (1.134), Newton ima 518 jardov, kar ga uvršča na 30. mesto. Foto: Reuters
Ray Rice
Baltimore je Cleveland povsem uničil v igri po tleh, saj je bilo razmerje v jardih kar 290:59. Foto: Reuters
Tim Tebow
Tim Tebow je takole po tleh pridelal dve točki. Po zraku je pridelal 202 jarda (rekord sezone), sploh prvič v sezoni pa je dokončal več kot polovico podaj (10/15, 66,67-odstotno). Foto: Reuters
LaRod Stephens Howling
Arizona je nekoliko presenetljivo v podaljšku premagala Dallas z 19:13. Odločilna akcija se je zgodila v četrti minuti, ko je LaRod Stephens Howling po podaji Kevina Kolba pretekel kar 52 jardov. Dan Bailey je ob koncu rednega dela za Dallas zgrešil prosti strel, dolg 49 jardov. Foto: Reuters
Tyler Palko
Kansas City je na ne preveč kakovostni tekmi premagal Chicago z 10:3. Dosežen je bil le en zadetek, pa še ta po 'naključju'. Tyler Palko je ob izteku prvega polčasa vrgel v končno cono dolgo podajo, ta je po dotiku dveh igralcev Chicaga pristala v rokah Dexterja McClusterja (uradno 38 jardov dolga podaja). Chicago je po poškodbi Jayja Cutlerja povsem druga ekipa, Caleb Hanie je še na drugi zaporedni tekmi vrgel tri prestrežene podaje. Foto: Reuters
Ben Roethlisberger in Mike Wallace
Pittsburgh je v divizijskem obračunu povozil Cincinnati s 35:7. Jeklarji so v drugi četrtini dosegli kar 28 točk. Rashard Mendenhall je dva zadetka dosegel po tleh, Ben Roethlisberger je s podajo dvakrat našel Mika Wallacea, Antonio Brown pa se je šestih točk veselil po 60 jardov dolgem 'vračanju punta'. Foto: Reuters
Rob Gronkowski
New England je proti Indianapolisu že vodil z 31:3, a je v zadnji četrtini prejel kar 21 točk. Pri gostiteljih je spet blestel Rob Gronkowski, ki dokazuje, da je eden najboljših robnih napadalcev te generacije. Je sploh prvi po združitvi lig, ki je na eni tekmi dva zadetka dosegel po zraku, enega pa po tleh. Foto: Reuters
T. J. Yates
Houston nadaljuje svoj pravljični pohod k prvi uvrstitvi v končnico. Texansi so morali zaradi poškodb igrati šele s tretjim podajalcem T. J. Yatesom, a so vseeno premagali Atlanto s 17:10. A spet so jih udarile poškodbe, saj je tekmo predčasno končal lovilec Andre Johnson. Foto: Reuters

Aaron Rodgers je imel statistično najslabšo tekmo v sezoni ("le" 106,2, kar je še vedno izjemno). Vseeno je zbral kar 369 jardov (kar je njegov tretji najboljši dosežek sezone) in vrgel štiri podaje za zadetek, predvsem pa je ob izteku tekme skreiral dva izjemna napada.

Tveganje z akcijo za dve točki se je izplačalo
Najprej je dobil žogo sedem minut pred koncem tekme, napad Packersov je potreboval polovico tega časa, Rodgers je v zadnji akciji našel Donalda Driverja, ki je ujel sedem jardov dolgo podajo (35:27). Gostitelji so potrebovali devet akcij (osem jih je šlo po zraku), da so 58 sekund pred koncem znižali na 35:33. Žogo je v končni coni ujel Hakeem Nicks, nato pa so bili uspešni še prek D. J. Wara v tvegani akciji za dve točki (35:35).

58 sekund dovolj za Rodgersa in Crosbyja
Rodgers je nato v zelo kratkem času nanizal štiri podaje (24, 27, -1, 18), Mason Crosby pa je ob izteku igralnega časa zadel prosti strel, dolg 30 jardov. Packersi so dobili že 18. zaporedno tekmo, a tokrat z najmanjšo razliko v tem obdobju. Pred tem je najmanjša razlika znašala pet točk (ko so v prvem krogu lanske končnice izločili Philadelphio z 21:16).

Frank Gore med klubske legende
San Francisco je v divizijskem obračunu pometel s St. Louisom s 26:0 in po letu 2002 spet osvojil divizijo NFC zahod. 49-ersi so po več kot dveh letih nasprotnika spet pustili na ničli, tudi takrat so bili to Ramsi. Domači tekač Frank Gore je pretekel 73 jardov, skupaj jih je v dresu San Francisca zdaj zbral že 7.396, s čimer je na vrhu klubske lestvice prehitel Joa Perryja (7.344).

Nov rekord Cama Newtona
Carolina je v gosteh premagala Tampo Bay z 38:19. Spet je blestel podajalec Cam Newton, ki se je prvič v statistiki znašel v kar treh kategorijah. Po zraku je podal za en zadetek, po tleh pa je pridelal kar tri (vse za en jard), s čimer je v letošnji sezoni dosegel že 13 zadetkov po tleh; tako je postavil rekord po številu zadetkov po tleh med podajalci v eni sezoni. Leta 1976 je Steve Grogan dosegel ducat zadetkov na tak način. Prvič v Ligi NFL pa je tudi sam ujel podajo (za 27 jardov), v uigrani akciji mu je podal Legedu Naanee.

Ray Rice prek meje 200 jardov
Za tekaško predstavo kroga je poskrbel Ray Rice, ki je v dresu Baltimora zbral kar 204 jarde in dva zadetka. Njegov Baltimore je premagal Cleveland s 24:10. Najdaljši tek (za 67 jardov) mu je uspel v tretji četrtini, akcijo za zadetek je končal drugi tekač Ricky Williams in Ravensi so ušli na neulovljivo prednost 17:3. V zadnji četrtini je Lardariusu Webbu uspelo še 68 jardov dolgo "vračanje punta", po katerem so ušli že na 21 točk naskoka.

Tebow zmagal tudi ob visokem številu točk
Nove zmage pa se veseli Denver, ki je v gosteh premagal Minnesoto s 35:32 in je po porazu Oaklanda v Miamiju (34:14) celo prevzel vodstvo v diviziji. Tim Tebow je v svojem sedmem nastopu Broncose popeljal že do šeste zmage, a prve z visokim številom točk. Na prejšnjih tekmah je večinoma igral slabo, nato pa skreiral zmagovalni zadnji napad. Tokrat je dobro igral celotni drugi polčas, v tretji četrtini je podal za oba svoja zadetka, v zadnji četrtini pa je s tekom sam potrdil akcijo za dve točki (29:29). Do konca tekme so bili doseženi trije prosti streli, odločilnega je Matt Prater (29 jardov) dosegel ob izteku časa.

Liga NFL, 13. teden:
SEATTLE
- PHILADELPHIA 31:14
Podaje: Jackson 190 (TD); Young 208 (TD, 4 INT).
Tek: Lynch 148 (2 TD); McCoy 84 (TD).
Ujete podaje: Tate 47 (TD); Cooper 94.
Prosti streli: Hauschka 49; Henery /.
BUFFALO - TENNESSEE 17:23
Podaje: Fitzpatrick 288 (TD); Hasselbeck 140.
Tek: Spiller 83 (TD); Johnson 153 (TD).
Ujete podaje: Smith 72; Williams 62.
Prosti streli: Rayner 27; Bironas 48, 27, 44.

CHICAGO - KANSAS CITY 3:10
Podaje: Hanie 133 (3 INT); Palko 157 (TD).
Tek: Barber 44; McCluster 61.
Ujete podaje: Knox 53; McCluster 46 (TD).
Prosti streli: Gould 32, (41); Succop 21.
MIAMI - OAKLAND 34:14
Podaje: Moore 162 (TD); Palmer 273 (2 TD, INT).
Tek: Bush 100 (TD), Moore 22 (TD); Bush 18.
Ujete podaje: Fasano 66; Schilens 89.
Prosti streli: Carpenter 48, 33; Janikowski /.
MINNESOTA - DENVER 32:35
Podaje: Ponder 381 (3 TD, 2 INT); Tebow 202 (2 TD).
Tek: Gerhart 91; McGahee 111 (TD).
Ujete podaje: Harvin 156 (2 TD); Thomas 144 (2 TD).
Prosti streli: Longwell 40, 25, 39; Prater 46, 23.
NEW ENGLAND - INDIANAPOLIS 31:24
Podaje: Brady 289 (2 TD); Orlovsky 353 (2 TD, INT).
Tek: Green Ellis 14 (TD); Brown 41 (TD).
Ujete podaje: Welker 110, Gronkowski 64 (2 TD); Garcon 150 (2 TD).
Prosti streli: Gostkowski 39; Vinatieri 31.
PITTSBURGH - CINCINNATI 35:7
Podaje: Roethlisberger 176 (2 TD); Dalton 135 (TD).
Tek: Mendenhall 60 (2 TD); Benson 52.
Ujete podaje: Wallace 38 (2 TD); Green 78 (TD).
Prosti streli: Suisham (50); Nugent (33).
TAMPA BAY - CAROLINA 19:38
Podaje: Johnson 229 (TD, INT); Newton 204 (TD).
Tek: Johnson 45; Stewart 80 (TD), Newton 54 (3 TD).
Ujete podaje: Williams 93; LaFell 64.
Prosti streli: Barth 50, 47, 46, 44; Mare 43.
WASHINGTON - NY JETS 19:34
Podaje: Grossman 221 (INT); Sanchez 165 (TD).
Tek: Helu 100 (TD); Greene 88 (3 TD).
Ujete podaje: Davis 99; Holmes 58 (TD).
Prosti streli: Gano 33, 23, 46, 43; Folk 45, 51, (40).
HOUSTON - ATLANTA 17:10
Podaje: Yates 188 (TD); Ryan 267 (TD, 2 INT).
Tek: Foster 111 (TD); Turner 44.
Ujete podaje: Johnson 97; Gonzalez 100.
Prosti streli: Rackers 43, (54); Bryant 19.
CLEVELAND - BALTIMORE 10:24
Podaje: McCoy 192 (TD, INT); Flacco 158.
Tek: Hillis 45; Rice 204 (TD), Williams 76 (TD).
Ujete podaje: Hillis 52; Dickson 47.
Prosti streli: Dawson 21; Cundiff (34), (41), 21.
NY GIATNS - GREEN BAY 35:38
Podaje: Manning 347 (3 TD, INT); Rodgers 369 (4 TD, INT).
Tek: Jacobs 59 (TD); Rodgers 32.
Ujete podaje: Cruz 119; Jennings 94 (TD).
Prosti streli: Tynes 38, 50; Crosby (43), 31.
ARIZONA - DALLAS 19:13 (podaljšek)
Podaje: Kolb 247 (TD); Romo 299 (TD).
Tek: Wells 67 (TD); Murray 38.
Ujete podaje: Roberts 111; Bryant 86 (TD).
Prosti streli: Feely 48, 23; Bailey (53), 50, 37, (49).
SAN FRANCSICO - ST. LOUIS 26:0
Podaje: Smith 274 (2 TD); Feeley 156 (INT).
Tek: Gore 73 (TD); Jackson 19.
Ujete podaje: Crabtree 96 (TD); Gibson 42.
Prosti streli: Akers 36, 19, 28, 34; /.
NEW ORLEANS - DETROIT 31:17
Podaje: Brees 342 (3 TD); Stafford 408 (TD, INT).
Tek: Ingram 54 (TD); Smith 34 (TD).
Ujete podaje: Meachem 119 (TD); Burleson 93.
Prosti streli: Kasay 39; Hanson (42), 31, (55).