Komaj 168 cm visoki Darren Sproles je s svojo hitrostjo ob koncu tretje četrtine po akciji, dolgi 83 jardov, povišal na 28:14. Dobil je tudi največ priložnosti med tekači (15 akcij za 66 jardov). Prvi zvezdnik med tekači DeMarco Murray spet ni navdušil (8 akcij za 24 jardov). Foto: Reuters
Cam Newton
Cam Newton igra najboljši nogomet svojega življenja. Foto: Reuters
Russell Wilson
Seattle je tekmo odprl s 35 zaporednimi točkami. Foto: Reuters

Patrioti so še pred nekaj dnevi morda lovili celo sezono brez poraza (10-0), zdaj pa so po treh letih prvič utrpeli poraz na dveh zaporednih tekmah. Napad je zaradi številnih poškodb sicer izgubil precej dinamičnosti, a poraz proti sila skromnim Eaglesom je vseeno presenečenje.

Eaglesi dosegli 35 zaporednih točk
Gostitelji so sicer povedli s 14:0, nato je Philadelphia nanizala 35 zaporednih točk. Sam Bradford je podal za dva zadetka, preostalo je naredila tretja ekipa, ki se na igrišču pojavi ob menjavi žoge (Najdee Goode je dosegel TD po blokiranem puntu in Darren Sproles ob vračanju punta) ter obramba (Malcolm Jenkins je prestregel podajo in z njo stekel 99 jardov do končne cone).

Patsi so še imeli možnost za podaljšek
Čeprav se je New England sedem minut pred koncem znašel v zaostanku 35:14, je imel vseeno možnost, da se izvleče v podaljšek. Tom Brady je najprej v končno cono poslal Scotta Chandlerja. Po uspešnem on-side kicku je spet dobil žogo in se v končno cono zvalil z nekaj centimetri (35:28). Na drugi strani je Kenjon Barner izgubil žogo, s čimer je Patriotom ostala minuta za TD, a izid se ni več spreminjal.

Petka za Cama Newtona
Carolina ostaja neporažena in je prva, ki si je že zagotovila divizijski naslov. Panterji so na vročem gostovanju pri New Orleansu slavili z 41:38. Pregovorno dobra obramba je tokrat precej grešila, tako jih je reševal spet Cam Newton (28/41, 331 jardov), ki je še drugič v zadnjih treh tednih na eni tekmi podelil pet podaj za zadetek.

Forma Seattla se vzpenja
V vse boljši formi je Seattle, ki se je v gosteh poigral z Minnesoto (38:7) in s tem niz zmag podaljšal na tri. Russell Wilson (21/27, 274 jardov) je našel svoj ritem, saj je vrgel tri podaje za zadetek, enega pa je dosegel še po tleh. Na zadnjih treh tekmah je tako zbral kar 12 zadetkov.

Giantsi zapravili zmago
Mestni derbi v New Yorku so dobili Jetsi, ki so v podaljšku premagali Giantse s 23:20. Bolje so začeli modri, ki so vseh 20 točk dosegli v drugi četrtini. V zadnji četrtini so vodili z 20:10 in izvedli napad, s katerim bi lahko osvojili točke, a se niso odločili za prosti strel, četrti poskus pa se jim je izjalovil. Zeleni so v slabih petih minutah dosegli 10 točk, izsilili podaljšek in zmagali.