Podajalec Philadelphie Michael Vick (desno) je po tekmi takole pozdravil podajalca NY Giantsov Elija Manninga. Foto: Reuters
LeBron James
Tekmo v Philadelphii si je ogledal tudi košarkarski superzvezdnik LeBron James. Foto: Reuters
Jermichael Finley
Jermichael Finley je bil nerešljiva uganka za obrambo Chicaga. Foto: EPA
Jay Cutler
Igra Chicaga po tleh je bila katastrofalna. V 12 poskusih so zbrali zgolj 13 jardov, najboljši 'tekač' pa je bil kar podajalec Jay Cutler, ki je odtekel 11 jardov. Foto: EPA
Ryan Fitzpatrick
Podajalec Buffala Ryan Fitzpatrick v letošnji sezoni igra odlično. Foto: Reuters
Wes Welker
Lovilec New Englanda Wes Welker (v sredini) je v Orchard Parku dosegel dva zadetka, a je moral zelenico zapustiti sklonjene glave. Foto: Reuters
Jordan Pugh
V Charlottu, kjer je novinec Cam Newton vknjižil svojo prvo zmago v Ligi NFL, so igrali v hudem nalivu. Foto: Reuters
San Diego Chargers
Nogometaši San Diego Chargers so se na tekmi proti divizijskemu tekmecu Kansas City Chiefs dolgo poigravali z živci svojih navijačev, a so na koncu s kančkom sreče vseeno slavili. Foto: EPA
Matt Cassel
Podajalec Kansasa Matt Cassel je imel dobro minuto pred koncem priložnost svojo ekipo popeljati do zmage, a je vrgel prestreženo podajo. Chiefsi, ki so lani zaigrali v končnici, so v letošnji sezoni še brez zmage. Foto: EPA
Oakland Raiders
Oakland Raidersi so utišali Rexa Ryana in brez večjih težav ugnali New York Jetse. Foto: EPA
Pierre Garcon
Odsotnost podajalca Peytona Manninga se pri Indianapolisu še kako pozna. Tokrat so na svojem terenu klonili pred Benom Roethlisbergerjem in Pittsburgh Steelersi. Foto: EPA
Josh Freeman
Tampa Bay je v končnici tekme na stadionu Raymonda Jamesa zaustavil nalet Atlante in zmagal. Podajalec Josh Freeman (na fotografiji) je dosegel svoj prvi zadetek po tleh v Ligi NFL. Foto: EPA

V Chicagu so aktualni prvaki Green Bay Packersi zmagali še tretjič v letošnji sezoni. Za zmago nad večnimi tekmeci Bearsi so se morali pošteno potruditi. Blestel je Jermichael Finley, ki je dosegel kar tri zadetke, zelo vroče pa je bilo v zadnji četrtini, ko sta si ekipi podajali posest žoge kot za stavo. Bearsi so imeli ob zaostanku 27:17 kar nekaj priložnosti, da se Packersom približajo na vsega tri točke razlike, a so jih pokopale neučinkovitost in številne napake v napadu. "Preveč je bilo napak. Imeli smo nekaj prebliskov, toda bili smo preveč nekonstantni, kar proti ekipi, kakršno ima Green Bay, ni dovolj za zmago," je po tekmi dejal podajalec Chicaga Jay Cutler.

Kljub zmagi podajalec Green Baya Aaron Rodgers ostaja na realnih tleh: "Lahko smo še boljši. V Green Bayu smo si postavili visoke standarde, in dokler jih ne dosežemo, bomo morali na treningih trdo garati."

Velik preobrat v Orchard Parku
Nogometaši Buffalo Billsov so z velikim preobratom šokirali New England Patriotse in Toma Bradyja, ki je sicer zbral 387 jardov ter s tem postavil novi mejnik v Ligi NFL po zbranih jardih v uvodnih treh tekmah, a je vrgel kar štiri prestrežene podaje. Patriotsi so se hitro odlepili od nasprotnika in povedli z 21:0, a so se Billsi vrnili in dobrih deset minut pred koncem z zadetkom Draytona Florenca, ki je prestreženo podajo vrnil v končno cono, povedli z 31:24. Varovanci Billa Belichicka so izid tri minute in pol pred koncem srečanja z zadetkom Wesa Welkerja poravnali (31:31), a nato ob izteku klonili po prostem strelu Riana Lindella (34:31). Z zmago so Billsi prekinili niz 15 zaporednih porazov proti divizijskemu tekmecu iz Foxborougha.

Newton dobil dvoboj novincev
Prve zmage v profesionalni karieri se je veselil tudi Cam Newton, ki je na razmočeni zelenici Bank of America stadiona v Charlottu svoje 'Panterje' povedel do zmage nad Jacksonvillom (16:10). Tokrat je zbral precej manj jardov kot v uvodnih dveh krogih (158), a je dobre štiri minute pred koncem podal za odločilni zadetek Grega Olsna. Novinec pri Jacksonvillu Blaine Gabbert, ki je lani še igral za Missouri, je zbral 139 jardov, podal za zadetek in vrgel prestreženo podajo.

LIGA NFL, 3. krog:

BUFFALO - NEW ENGLAND 34:31
Podaje: Fitzpatrick 369 (2 TD, 2 INT); Brady 387 (4 TD, 4 INT).
Tek: Jackson 74 (TD); Ridley 44.
Ujete podaje: Jones 101; Welker 217 (2 TD).

CINCINNATI - SAN FRANCISCO 8:13
Podaje: Dalton 157 (2 INT); Smith 201.
Tek: Benson 64; Gore 42.
Ujete podaje: Caldwell 53; Davis 114.

CLEVELAND - MIAMI 17:16
Podaje: McCoy 210 (2 TD, INT); Henne 255 (TD, INT).
Tek: Hardesty 67; Thomas 95.
Ujete podaje: Watson 64; Hartline 87.

TENNESSEE - DENVER 17:14
Podaje: Hasselbeck 311 (2 TD); Orton 173 (2 TD, 2 INT).
Tek: Johnson 21; McGahee 52.
Ujete podaje: Washington 92 (TD); Decker 48.

MINNESOTA - DETROIT 23:26
Podaje: McNabb 211 (TD); Stafford 378 (2 TD).
Tek: Peterson 78 (TD); Best 14.
Ujete podaje: Jenkins 88; Pettigrew 112.

NEW ORLEANS - HOUSTON 40:33
Podaje: Brees 370 (3 TD, 2 INT); Schaub 373 (3 TD, INT).
Tek: Ingram 38 (TD); Tate 82.
Ujete podaje: Graham 100 (TD); Johnson 128.

PHILADLPHIA - NY GIANTS 16:29
Podaje: Vick 176 (INT); Manning 254 (4 TD).
Tek: McCoy 128 (TD); Bradshaw 86.
Ujete podaje: Maclin 69; Cruz 110 (2 TD).

CAROLINA - JACKSONVILLE 16:10
Podaje: Newton 158 (TD); Gabbert 139 (TD, INT).
Tek: Stewart 59; Jones-Drew 122.
Ujete podaje: Olsen 57 (TD); Thomas 55 (TD).

OAKLAND - NY JETS 34:24
Podaje: Campbell 156; Sanchez 369 (2 TD, INT).
Tek: McFadden 171 (2 TD); Greene 59.
Ujete podaje: Boss 36; Tomlinson 116 (TD).

ST LOUIS - BALTIMORE 7:37
Podaje: Bradford 166 (TD, INT); Flacco 389 (3 TD).
Tek: Williams 75; Rice 79.
Ujete podaje: Gibson 55 (TD); Smith 152 (3 TD).

SAN DIEGO - KANSAS CITY 20:17
Podaje: Rivers 266 (2 INT); Cassel 176 (2 TD, INT).
Tek: Mathews 98 (2 TD); McCluster 45.
Ujete podaje: Jackson 63; Bowe 67 (TD).

CHICAGO - GREEN BAY 17:27
Podaje: Cutler 302 (2 TD, 2 INT); Rodgers 297 (3 TD, INT).
Tek: Cutler 11; Grant 92.
Ujete podaje: Knox 84; Jennings 119.

SEATTLE - ARIZONA 13:10
Podaje: Jackson 171 (INT); Kolb 252 (TD, 2 INT).
Tek: Lynch 73; Smith 54.
Ujete podaje: Rice 109; Fitzgerald 64 (TD).

TAMPA BAY - ATLANTA 16:13
Podaje: Freeman 180 (2 INT); Ryan 330 (TD, INT).
Tek: Blount 81; Turner 20.
Ujete podaje: Williams 43; White 140.

INDIANAPOLIS - PITTSBURGH 20:23
Podaje: Collins 93; Roethlisberger 364 (TD, INT).
Tek: Addai 86 (TD); Mendenhall 37.
Ujete podaje: Garcon 82; Wallace 144 (TD).

0-0

V končnico se uvrstijo zmagovalci vseh osmih divizij in po dve preostali najboljši ekipi tako iz Konference AFC kot iz Konference NFC.