Igralci Predilnice Litije so izgubili uvodno tekmo finala doma, nato pa nanizali tri zmage zapored. Foto: Drago Perko/www.futsal.si
Slovenski futsal spet v znamenju Litijanov
Futsal: Litija ubranila naslov prvaka

Zmagovalca današnje tekme v Kobaridu so odločili kazenski streli, potem ko se je po rednem delu končala z 2:2.
Gostitelji so pred 400 gledalci začeli sijajno. V 8. minuti je žogo v lastno mrežo pospravil Mile Simeunovič, na 2:0 je minuto pozneje povišal reprezentant Rajko Uršič. To je predramilo goste, ki so vajeti igre prevzemali v svoje roke, iz napada v napad pa so bili nevarnejši. V 11. minuti se je Igor Osredkar sprehodil mimo treh in zabil pod prečko za 2:1. Za avtogol v prvem polčasu se je z izenačenjem v 24. minuti odkupil Simeunovič.

Zmagovalca so odločili kazenski streli. Litijani so bili znova bolj zbrani, odločilen zadetek je prispeval Dejan Simič.

V boju za 1. SFL je ekipa Slovenskih goric z zmago 5:2 s skupnim izidom 3:1 v zmagah odpravila moštvo Kix, ki se bo preselilo v 2. SFL.