Tradicionalno je bila prva septembrska sobota namenjena triatlonskemu prazniku na Bledu, na katerem je (vključno z mladinskim evropskim pokalom) v vseh kategorijah nastopilo 520 tekmovalcev. Pri moških je državni prvak v standard triatlonu postal Mark Mandič, kar je njegova prva zmaga na blejskem triatlonu med elito. Foto: Organizator

Pri moških je drugo mesto osvojil Luka Kosovel (TK Ajdovščina/2:01:32)), tretji pa je bil Ul Denša (TK Ljubljana/2:02:35).

Pri ženskah se je naslova državne prvakinje z veliko prednostjo veselila Maruša Klemenc (2:15:44), ki je niso ustavili niti krči na teku. Srebro in bron sta pripadli predstavnicama kluba TK Trisport Lelosi Tanji Kompan (2:27:25) in Tjaši Žnidar (2:39:10).

Na dopoldanski tekmi mladinskega evropskega pokala je za najboljšo slovensko uvrstitev s 25. mestom poskrbela Tinkara Stres.