Martina Moravcova je na evropskih prvenstvih v kratkih bazenih osvojila 19 zlatih medalj. Foto: EPA

Priljubljena 36-letna plavalka je bila v domovini kar šestkrat izbrana za športnico leta. "Sama sebi sem že dokazala, kaj zmorem. Ne vidim več izzivov. Zato sem se odločila za konec kariere, pri tem pa bi se rada zahvalila vsem, ki so me podpirali," je na sedežu plavalne zveze v Bratislavi obrazložila Moravcova.

V dolgi karieri je osvojila ogromno medalj, a nobene na največjih tekmovanjih v velikih bazenih, v katerih se je zbrala vsa svetovna konkurenca. Na olimpijskih igrah je bila v Sydneyju 2000 dvakrat srebrna (100 delfin, 200 prosto), na svetovnih prvenstvih pa je zbrala pet medalj. Zato pa je bila trikrat evropska prvakinja, na teh tekmovanjih pa je osvojila še 11 kolajn.

Na svetovnih prvenstvih v kratkih bazenih je osvojila 17 medalj, od tega sedem zlatih.